Przebudź się, matko!

Tłumaczenie: Marta Cywińska
Wydawnictwo: Imbir
La Civilisation ma mère !...
978-83-60334-60-7
niebieska

"Przebudź się, matko!" to przesycona ciepłem i humorem opowieść dwóch synów o matce: niewykształconej wieśniaczce marokańskiej, wychowanej zgodnie z arabską tradycją i wydanej za młodu za bogatego przedsiębiorcę. Konfrontacja ze zdobyczami techniki lat 30. i 40. XX wieku, a przede wszystkim starania kochających synów, organizujących swoisty program budzenia matki, wyzwalają w tej prostej kobiecie zasoby energii, ciekawości świata i odwagi, których mogłaby jej pozazdrościć niejedna dzisiejsza feministka. Dzięki zabawnym i wzruszającym perypetiom matki dojrzewa - budzi się - cała rodzina. Nie sposób nie dostrzec w tej opowieści metafory drogi, którą wciąż mają do przebycia społeczeństwa arabskie..

niebieska | 2010-07-27
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane, 2010
Przeczytana: 13 lipca 2010

Przedziwna historia przemiany kobiety. Miłość synów sprawia że matka opuszcza po raz pierwszy w życiu dom i staje się kimś zupełnie innym :). Ciepła, zaskakująca i zabawna.

Pada Deszcz | 2016-09-07
Tuffaha | 2016-05-13