Mary Rose postanawia żyć

Wydawnictwo: W.A.B.
Adult Onset
Jolanta Kiełbas, homoseksualizm,
Ag2S

Intrygująca i odważna powieść o macierzyństwie, rodzinie i miłości. Mary Rose jest przede wszystkim matką. Porzuciła własną karierę na rzecz rodziny. Z kolei jej partnerka Hilary jest bardzo zapracowaną dyrektorką teatru, która w domu bywa raczej rzadko. To na barkach Mary Rose spoczywa opieka i wychowanie dwójki małych dzieci – Matthew i Maggie, troska o dom, podtrzymywanie ogniska domowego i...

Intrygująca i odważna powieść o macierzyństwie, rodzinie i miłości.
Mary Rose jest przede wszystkim matką. Porzuciła własną karierę na rzecz rodziny. Z kolei jej partnerka Hilary jest bardzo zapracowaną dyrektorką teatru, która w domu bywa raczej rzadko. To na barkach Mary Rose spoczywa opieka i wychowanie dwójki małych dzieci – Matthew i Maggie, troska o dom, podtrzymywanie ogniska domowego i – na dokładkę – pilnowanie niesfornego psa. Robienie wielu rzeczy naraz to dla niej norma, ale każdy dzień przynosi nową falę frustracji. Oliwy do ognia dolewają jej trudne relacje z rodzicami. Ale poza aktualnymi problemami macierzyństwa, z którymi się boryka, Mary Rose musi zmierzyć się z bolesnym wspomnieniem dzieciństwa.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

Intrygująca, wzruszająca i poruszająca opowieść wspaniale napisana, zaciekawiła mnie, wciąga...porusza za serce prawdziwa historia oparta na faktach bardzo mnie się podobała:))

RudaDolnośląska | 2015-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Bardzo długo czekałam na nową książkę AM MacDonald, ale warto było! Ta pozycja nie tylko pozwoliła mi przyjrzeć się uważniej samej autorce, ale również rzuciła całkowicie nowe światło na jej poprzednie książki. To niesamowicie poruszająca, odważna i intymna spowiedź autorki, ale jednocześnie utrzymana w lekkim i często humorystycznym tonie. Gorąco polecam!

ivaa | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

To było moje trzecie spotkanie z twórczością Ann-Marie MacDonald. Znakomite studium psychologiczne poświęcone macierzyństwu i relacjom dzieci i rodziców. Nie sposób przejść obojętnie obok tego tematu po mistrzowsku ukazanego przez pisarkę. Przyznam, że najbardziej pokochałam jej "Co widziały wrony", ale i "Mary Rose..." wywarła na mnie ogromne wrażenie.

Monika | 2017-12-21
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 2017 rok

Właściwie to powinnam opisać w tej chwili komentarz do ustawy o ochronie praw nabywcy czy do ustawy Prawo bankowe, w ostatnim czasie mam bowiem wrażenie, że nic innego nie czytam, gdzieś tam jednak pomiędzy przemknęło kilka książek, w tym właśnie Mary Rose Pani MacDonald. Z którą niestety męczyłam się bardzo, bardzo długo, jak na mnie przynajmniej, około 3 tygodni. Jest mi z tego powodu dość przykro, gdyż byłam zachwycona i pochłonęłam niezwłocznie Co widziały wrony, a następnie Zapach cedru. Długo też czekałam na kolejną książkę MacDonald, a tu takie rozczarowanie. Książka porusza według mnie dość istotne tematy, brak zrozumienia osób homoseksualnych wśród najbliższej rodziny czy depresję poporodową. Mimo wszystko całość jest opisana w tak nudny sposób, że totalnie nie zachęcało to do czytania czy zastanowienia się nad tymi problemami. Dodatkowo bardzo dużo retrospekcji, które jeszcze bardziej gmatwają połapanie się w historii. Zdecydowanie nie polecam tej książki na początek...

nightshade | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

Podeszłam do tej książki jak do zwykłej obyczajówki, może nawet trochę sielankowej, a przynajmniej czegoś takiego się spodziewałam. Owszem, akcja tak właśnie się zaczyna ale to tylko jedna strona medalu, autorka zabiera nas w podróż w czasie i udowadnia, że rodziny z pozoru idealne mają bardzo wiele rys, a czasem zakrawają wręcz o patologię. Polecam^^

Przeczytana: 10 czerwca 2016

Ksiązka dobra, mocna, szczera, trudna, ale też tak zagmatwana ze czasami zastanawiałam się czy autorka nie pogubiła się w chronologii.

Gosgos | 2018-01-26
Przeczytana: grudzień 2017

Teraz dopiero odkryłam, że to autorka "Co widziały wrony", czy "Zapachu cedru", które uważam za jedne z najlepszych książek, jakie czytałam - choć w pewien sposób straszne, to tamte wspaniale się czytało, pozostawiły we mnie niezatarty ślad.
A to było takie nijakie, długie, depresyjne... T opisy codziennych zmagań z dwójką małych dzieci, przypominanie sobie przeszłości, choroba, o której nie wiadomo czy minęła, ten dziwny związek. Całe życie Mary Rose było z jednej strony fascynujące, nietypowe, a z drugiej... tam wszystko było nie takie... aż czasem dziw, że postanowiła jednak żyć ;)

Lena Labuz | 2019-01-30
LacrimeRose | 2018-12-07