Życie do góry nogami

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7391-508-7
Jacek Kaczmarski
Horesz

Jacka Kaczmarskiego - barda pokolenia stanu wojennego - znamy wszyscy dzięki jego piosenkom. Nazwisko jego nie kojarzyło się dotąd z literaturą dla dzieci, ale... Nie święci garnki lepią, więc i Jacek spróbował. Najpierw przetłumaczył dla wydawnictwa Egmont kilka klasycznych baśni do rysunków Disneya, a potem napisał własną książkę o niesamowitej przygodzie, jaką była przeprowadzka do Australii. Współautorką i narratorką jest ośmioletnia Patrycja, której bajeczki tworzą niepowtarzalny klimat "Życia do góry nogami". Tata i córka mają mnóstwo fantazji i poczucia humoru, przebijającego z każdej strony książki. Realizm komiczny? Chyba takie właśnie określenie pasuje do tej opowieści - pełnej ciepła, prawdy, miłości i fascynacji egzotyką przyrody na antypodach.

MaPaKi | 2012-01-23

Książka pisana językiem dziecka, jednak w paru miejscach - przypuszczam, że Jacek pokusił się o przemycenie uniwersalnych prawd.

Pietia | 2012-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Cudnie napisana, ożywają wspomnienia o najpiękniejszym miejscu na Ziemi, w tej książeczce widzianym oczami dziewczynki.

blokesz | 2013-08-05

Słodka, wiotka i dziewczęca, a przy tym wzruszająca, szczera i prawdziwa opowiastka o życiu w Australii Jacka Kaczmarskiego i jego żony oczami ich córeczki - Pati.

DagmaraF | 2012-09-10

Pogodna, miła książka- w sam raz dla dzieci. I tych starszych, i tych młodszych.

GladysKa | 2016-11-13
Na półkach: Dzieciom, Przeczytane