A z tej śmierci życie tryska

Wydawnictwo: Światło-Życie
978-83-89238-73-3
oaza, chrześcijaństwo, krzyż, wiara
religia
emm

To jest tajemnica Krzyża: zgorszenie, głupstwo, znak słabości, narzędzie śmierci - a oto w rękach Boga krzyż stał się znakiem nadziei, największej mądrości, najwyższej mocy ku wybawieniu wszystkich ludzi od grzechu i śmierci. Krzyż jest znakiem zwycięstwa. Krzyż już nie jest znakiem śmierci, ale znakiem życia. "A z tej śmierci życie tryska". Krzyż już nie jest znakiem czegoś ostatecznego w życiu człowieka, to znaczy śmierci, nie jest końcem wszystkiego. Od chwili, kiedy Syn Boży umarł na krzyżu, krzyż jest znakiem paschalnym, a Pascha przecież to Przejście, przejście ze śmierci do Życia.
ks. Franciszek Blachnicki

Arkadiusz Pilarczyk | 2015-12-27