Kocham bardzo

Wydawnictwo: Pogranicze
V.P.
pamiętnik, Jugosławia, rozpad
Adam B

Zbiór opowiadań jednego z najbardziej cenionych i popularnych poetów bośniackich, nazywanego "jugosłowiańskim Gałczyńskim". W Polsce jego utwory ukazywały się dotychczas w czasopismach literackich. W 1995 roku Fundacja "Pogranicze" opublikowała w "Bibliotece Pisarzy Sarajewa" Sarajewski tomik wojenny z wyborem jego wierszy. "Kocham Bardzo" to proza autobiograficzna, którą poeta dedykuje...

"Kocham Bardzo" to proza autobiograficzna, którą poeta dedykuje swojej zmarłej żonie. Liryczny pamiętnik cechuje mistrzowska prostota wypowiedzi, a zawarty w nim opis rozpadu Jugosławii jest jednym z najbardziej powściągliwych i zarazem wymownych świadectw literackich

Talamanca | 2012-09-06

Zdecydowanie najpiękniejsza książka o miłości jaką kiedykolwiek czytałam.

smelsik | 2016-04-20
Przeczytana: kwiecień 2016