Wanda leży w naszej ziemi

Seria: Legendy krakowskie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Irena

Kolejna wierszowana rysunkowa opowiastka dla najmłodszych dzieci autorstwa nieśmiertelnego duetu: Makuszyński & Walentynowicz. Jest to bezpośrednia kontynuacja innej "krakowskiej" legendy: "O wawelskim smoku". Po śmierci ojca - księcia Kraka - księżniczka Wanda obejmuje samodzielne rządy w Krakowie (chyba pierwsza kobieta w Europie na takim stanowisku ). Wszystko toczy się pięknie aż do czasu kiedy to pojawia się niemiecki absztyfikant.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Grzegorz | 2016-10-04