Na ostro; Mój przyjaciel; Przystań złamanych serc; Jacquot i anioł

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Hard way; Marley & me; Heartbreak hotel; Jacquot and the angel
czteropak
Zjawisko

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Child Lee - "Na ostro" (w pełnej wersji tytuł "Bez litości")- tł. Szulc Andrzej 2. Grogan John - "Mój przyjaciel" (w pełnej wersji "Marley i ja")- tł. Żbikowska Małgorzata 3. Landis Jill Marie - "Przystań złamanych serc" - tł. Stopa Marcin 4. O'Brien Martin - "Jacquot i anioł" - tł. Sudół Robert - Lee Child - Na ostro Wszystko zaczyna się...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
3. Landis Jill Marie - "Przystań złamanych serc" - tł. Stopa Marcin
4. O'Brien Martin - "Jacquot i anioł" - tł. Sudół Robert

- Lee Child - Na ostro

Wszystko zaczyna się pewnego gorącego wieczoru w nowojorskiej kafejce, w której Jack Reacher leniwie sączy espresso. Jego spokój pryska w chwili, gdy dowiaduje się, iż był właśnie mimowolnym świadkiem przekazania porywaczom olbrzymiego okupu. Co więcej, biznesmen Edward lane liczy na jego pomoc w odnalezieniu ofiar porwania. Cena nie gra roli. Kiedy Reacher odkrywa, że Lane ma swoje mroczne sekrety, jest już za późno, by się wycofać.

- John Grogan - Mój przyjaciel Marley

John i Jenny Groganowie, młode, kochające się małżeństwo, postanawiają kupić psa. Ma to być oczywiście stworzenie łagodne, posłuszne i łatwe w prowadzeniu. Tymczasem trafiają na Marleya. Potężny, nieujarzmiony labrador przewraca ich życie do góry nogami. Narzuca plan dnia, ogranicza swobodę, demoluje co popadnie. A przecież, siejąc chaos i zniszczenie, wnosi w dom Groganów radość i śmiech, uświadamia im to, co jest naprawdę ważne.

- Jill Marie Landis - Przystań złamanych serc

Jeszcze przed pół rokiem Tracy Potter sadziła, że jest bogata. Po śmierci męża doznała wstrząsu, gdy okazało się, że wszystko, co zostawił jej w spadku, to opuszczony zajazd na wybrzeżu Pacyfiku. Zdruzgotana kłamstwami męża, obarczona odpowiedzialnością za syna i pasierbicę, Tracy postanawia przywrócić Przystani Złamanych Serc jej dawną urodę. Nie przypuszcza nawet, ze wkrótce do jej drzwi zapuka niespodziewana miłość.

- Martin O'Brien - Jacquot i anioł

Malownicze miasteczko zagubione pośród spalonych słońcem, lawendowych pól Prowansji staje się tłem krwawej zbrodni. Mobilizuje ona całą policję w Cavaillon. Jednak nawet wówczas, gdy w końcu dochodzi do aresztowania podejrzanego, nadinspektor Jacquot czuje, że to omyłka. Prawda kryje się znacznie głębiej, sięga aż czasów wojny. I choć mieszkańcy miasteczka mają długa pamięć, dopiero intuicja tajemniczego przybysza pozwala inspektorowi wyjaśnić zagadkę.

8_oclock | 2014-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 października 2014

Książka zawiera cztery powieści, ale skrócone. Jest tu kryminał, kryminał lub triller, romans oraz opowieść o psie Marley,u, który zmienił życie całej rodziny, czyli dla każdego coś miłego. Książki oryginalne mają trochę inne tytuły.

Opowieść Johna Grogana o żywiołowy labradorze Marley'u, a właściwie o losach rodziny, przeczytałam wcześniej w całości i zdecydowanie polecam.

Kryminał "Jacquot i anioł", od którego zaczęłam książkę, jest dość przewidywalny, ale miły. Zwrócę uwagę na autora, Martina O'Brien. Akcja książki toczy się mniej więcej współcześnie we Francji, ale znaczenie mają wątki wojenne. Należy do nie tłumaczonego na polski cyklu o francuskim inspektorze policji Jacquot.

"Na ostro" Lee Childa jest moim pierwszym spotkaniem z autorem. Jak się zorientowałam, pełne wydanie książki nosi tytuł "Bez litości" i należy do cyklu o amerykańskim tajemniczym superbohaterze, Jacku Reacherze. Intryga kryminalna również była bardzo przewidywalna (nie wiem, być może znów znaczenie ma...

Sabi | 2014-05-29
Przeczytana: 26 maja 2014

1) LEE CHILD- NA OSTRO: już kiedyś czytałam tę książkę w innym połączeniu ( Reader's Digest poleca: Mocny kryminał ) lecz nie przeszkodziło mi to przeczytać ją ponownie. Lubię serię z Jackiem Reacher. Książka dobra lecz nie najlepsza. 6/10 pkt

2) JOHN GROGAN - MÓJ PRZYJACIEL MARLEY : ta książka to dla mnie wielkie zaskoczenie!!Już dawno nie czytałam takiej książki. Zabawna, wzruszająca,pełna MARLEYA,uśmiałam się do łez. W książce opisano wszystkie dobre i złe strony posiadania w domu psa . Pomimo wielu rozczarowań i trudu , morza cierpliwości ukazano jakim przyjacielem jest pies. GORĄCO POLECAM. 10/10 pkt

3) JILL MARIE LANDIS - PRZYSTAŃ ZŁAMANYCH SERC: tu mam mieszane uczucia, książka fajna ale jak dla mnie to do dopracowania. Początek zapowiadał się znakomicie ale potem coś przygasło. 5/10 pkt

4) MARTIN O'BRIEN - JACQUOT I ANIOŁ: jeszcze nie czytałam jego książek, ale zacznę. Książka dobra, zaciekawiła mnie. Zakończenie ciekawe.Znalazłam całą serię, zapowiadają się...

Weronika | 2015-01-09
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: styczeń 2015

Książka ,,Mój przyjaciel Marley" jest bardzo pogodna oraz wzruszająca. Serdecznie polecam!
Reszty nie czytałam.

Magda | 2013-05-01
Przeczytana: 03 maja 2013
Aga | 2011-03-02
Przeczytana: 03 października 2010

Świetna książka dla każdego, kto lubi psy:)

sasanka401 | 2015-02-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane