Jedynaczka

Tłumaczenie: Cecylia Dmochowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Jediná
artemis

Przetłumaczona na wiele języków powieść dla dziewcząt, opowiada o pietnastoletniej, mieszkającej w Bratysławie Oldze Polomcovej. Dojrzewająca bohaterka obserwuje swoje otoczenie - rodziców, ich przyjaciół oraz swoją pierwszą dziewczęcą miłość - Imro.

Zane | 2016-07-21
Przeczytana: lipiec 2013

Bardzo przyjemna lektura o perypetiach nastolatki w trochę innych niż dziś czasach. fajnie jest czytać o tym, że wtedy młodzież nie różniła się zbytnio od dzisiejszej - miała takie same zabawy, marzenia i zmartwienia.

Agata | 2013-07-08

Pamiętam, że mi, jako nastoletniej dziewczynce bardzo podobała się ta książką. Dziś, gdy jestem trochę starsza, postanowiłam sięgnąć po tę książkę raz jeszcze. Miejmy nadzieje, że będzie tak samo magiczna, jak niegdyś, gdy znalazłam ją w stercie zakurzonych rupieci mojej babci.

FleurRebelle | 2016-07-10

Książka, pomimo wieku, nadal porusza ważne sprawy. Czyta się bardzo szybko. Fabuła nie jest skomplikowana, ale autorce udało się zawrzeć wiele problemów. Szkoda, że tą pozycję tak trudno teraz znaleźć.

MaPaKi | 2012-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Polecam każdemu, gdzieś tak 13+.
Autorka zupełnie nie boi się trudnych tematów, świetny styl.

Karolyna8910 | 2016-09-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane