Jedynaczka

1975-01-01
1975-01-01
Cecylia Dmochowska
młodzieżowe dojrzewanie miłość powieść

Bardzo przyjemna lektura o perypetiach nastolatki w trochę innych niż dziś czasach. fajnie jest czytać o tym, że wtedy młodzież nie różniła się zbytnio od dzisiejszej - miała takie same zabawy, marzenia i zmartwienia.

Pamiętam, że mi, jako nastoletniej dziewczynce bardzo podobała się ta książką. Dziś, gdy jestem trochę starsza, postanowiłam sięgnąć po tę książkę raz jeszcze. Miejmy nadzieje, że będzie tak samo magiczna, jak niegdyś, gdy znalazłam ją w stercie zakurzonych rupieci mojej babci.

Książka, pomimo wieku, nadal porusza ważne sprawy. Czyta się bardzo szybko. Fabuła nie jest skomplikowana, ale autorce udało się zawrzeć wiele problemów. Szkoda, że tą pozycję tak trudno teraz znaleźć.

• Obyczajowe
  • Z dziecinstwa i mlodziezowe