Indianie Ameryki Północnej od początków po wiek XIX

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku
83-85660-19-4
historia
Łukasz Kuć

Praca wybitnego polskiego archeologa, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, w której autor powraca do tematu Indian - ukazywanych zazwyczaj w konwencji przygodowej - aby w sposób rzeczowy, wykorzystując badania własne i nauki światowej, ukazać cywilizację (a więc wierzenia, kulturę materialną dnia codziennego, sztukę i mentalność) ludów zamieszkujących teren Ameryki Północnej w czasach przedkolumbijskich. Czytelnik może w niej prześledzić i poznać zawiłe, często dramatyczne konsekwencje zetknięcia się kultury europejskiej z prehistorycznym światem Ameryki. Książka, przeznaczona dla studentów archeologii i historii, zainteresuje też badaczy cywilizacji i wszystkich miłośników tematyki indiańskiej.

Cień | 2016-02-10
Marlow82 | 2014-05-19