САМУРАИ — ВОЕННОЕ СОСЛОВИЕ ЯПОНИИ
historia, samuraje, Japonia
historyczna

Japoński stan samurajów przeszedł długą ewolucję od postaci jedenastowiecznego wojownika i administratora prowincji, przez wasala shoguna w XIII i zawodowego żołnierza w XVII wieku, aż do książęcego urzędnika. Ostateczny cios zadało mu utworzenie państwowej armii złożonej z członków wszystkich stanów i rządowy zakaz noszenia mieczy. Książka Aleksandra Śpiewakowskiego opowiada historię samurajów, ze szczególnym naciskiem na okres rządów rodu Tokugawa. Autor opisuje metody wychowania młodzieży samurajskiej, techniki walki i uzbrojenie samurajów, a także odsłania tajniki kodeksu bushido, definiującego moralność japońskich wojowników.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Na półkach: Japonia, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2009

Może mało wyczerpujące, ale na początek wystarczy :).

linejcz | 2016-05-27
Na półkach: 2016, Przeczytane