САМУРАИ — ВОЕННОЕ СОСЛОВИЕ ЯПОНИИ
historia, samuraje, Japonia
historyczna

Japoński stan samurajów przeszedł długą ewolucję od postaci jedenastowiecznego wojownika i administratora prowincji, przez wasala shoguna w XIII i zawodowego żołnierza w XVII wieku, aż do książęcego urzędnika. Ostateczny cios zadało mu utworzenie państwowej armii złożonej z członków wszystkich stanów i rządowy zakaz noszenia mieczy. Książka Aleksandra Śpiewakowskiego opowiada historię samurajów, ze szczególnym naciskiem na okres rządów rodu Tokugawa. Autor opisuje metody wychowania młodzieży samurajskiej, techniki walki i uzbrojenie samurajów, a także odsłania tajniki kodeksu bushido, definiującego moralność japońskich wojowników.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: wrzesień 2009

Może mało wyczerpujące, ale na początek wystarczy :).

Sciemniak | 2017-05-05
Na półkach: Przeczytane, Non-fiction, E-book