Burzliwe dzieje Morza Karaibskiego

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Biografia del Caribe
historia

Morze Karaibskie to obszar, na którym przez wiele stuleci krzyżowały się trasy odkrywczych wypraw, pirackie wypady i szlaki handlowe. Losy tej części świata wielokroć zaważyły na losach całej kuli ziemskiej, a historia Karaibów obfituje w wydarzenia niekiedy wręcz sensacyjne. Te właśnie fascynujące wydarzenia zebrał Germán Arciniegas w swej książce, będącej w równej mierze dziełem historycznym jak i swobodną, barwną gawędą o ludziach, którzy tworzyli historię - od Kolumba aż do czasów budowy Kanału Panamskiego.

Germán Arciniegas urodził się w r. 1900 w Bogocie. Po ukończeniu miejscowego uniwersytetu piastował wiele wysokich stanowisk w służbie dyplomatycznej, pełnił funkcję ministra oświaty w Kolumbii, był wykładowcą na uczelniach kolumbijskich i w USA, a także wydawcą i współpracownikiem periodyków kolumbijskich i argentyńskich. Jego pokaźny dorobek literacki to głównie książki historyczne, wśród których "Burzliwe dzieje Morza Karaibskiego" stanowią jedno z wybitniejszych dzieł. Książka ta była tłumaczona na wiele języków, a w samej Argentynie doczekała się siedmiu wydań.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1968

źródło okładki: zdjęcie autorskie