Dziennik Kota Mordercy

The Diary of a Killer Cat
83-10-11120-7
kot, opowiadania
Pistacia

Biedna Ellie przeraziła się, gdy Tuffy przyciągnął do domu zdechłego ptaka, a następnie mysz. Tuffy nie rozumie jednak, czemu robi się zamieszanie z tak błahego powodu. Kto stanie się kolejna ofiara kota? Czy Ellie uda się zmienić niewłaściwe zachowanie jej ukochanego zwierzaka zanim popadnie on w jeszcze większe tarapaty? Komiczne wybryki Tuffiego i jego rodziny opowiedziane przez samego kota mordercę.

„Dziennik kota mordercy” to mini-powieść dla dzieci, autorstwa Annie Fine, która z pewnością spodoba się także starszym miłośnikom kotów. Książka przedstawia tydzień z życia kota Tuffiego, który opisuje reakcje rodziny na swoje typowo kocie poczynania – czyli znoszenie do domu coraz to nowych, martwych zwierzątek. Koci poniedziałek zaczyna się od przyniesienia martwego ptaszka, wtorek mija na jego pogrzebie a środa owocuje martwą myszą. Rodzina wpada jednak w popłoch we czwartek, kiedy Tuffy przynosi do domu martwego królika. Nie jest to jednak zwykły królik, lecz Thumper – zwierzak sąsiadów rodziny Tuffiego. Ellie, mała właścicielka kota, wpada w histerię, a jej rodzice stają na głowie, co zrobić, by sąsiedzi nie odkryli morderstwa dokonanego na ich pupilu. Decydują się umyć królika, wysuszyć go suszarką, a nocą tatuś ma za zadanie niepostrzeżenie podrzucić go do klatki, stojącej w ogrodzie sąsiadów. Jakież jest ich zdziwienie, kiedy następnego dnia sąsiadka napotkana w sklepie...

Monoceros | 2016-06-28

Eh, zabłądziłam dzisiaj na jakiejś stronie i znalazłam okładkę tej książki. I nagle... bum! Oświeciło mnie. Przypomniałam sobie zabawny tok myślenia kota, i to, że mała Ellie niezmiernie mnie denerwowała. Książeczka bardzo fajna, na pewno wrócę do niej podczas jazdy autobusem albo w leniwe sobotnie popołudnie :)

Laura | 2012-08-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Książka jest naprawdę warta przeczytania. Jest króciutka i zajmie max. 30 minut. Teksty tego zabawnego kota (Tuffy) rozbawią nawet największego ponuraka. Nie długo mam zamiar przeczytać kolejną książkę o tym sympatycznym kocie pod tytułem ,,Powrót kota mordercy''. Serdecznie polecam tę książkę wszystkim!

kulkam | 2016-06-28
Na półkach: Na wymianę, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Przezabawny pamiętnik kota "z charakterem" :) Idealna lektura dla najmłodszych czytelników (i nie tylko :) ) - w sam raz do nauki samodzielnego czytania. Wciągające przygody kota będą dodatkową motywacją do doskonalenia tej umiejętności :)

Saberr | 2010-12-22
Przeczytana: 2007 rok

Naprawdę zabawna i humorystyczna książka ;3 Spekulacje na temat tego danego kota pisane dla młodszej publiki - wyśmienicie :3

Smakosz_książek | 2012-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2004

Jak to czytałam, to serio nie mogłam w nocy spać xD
(miałam 6 lat ; pp)
Polecam ludzią w przedziale wiekowym 6-10 lat ; )

Cecily14 | 2012-11-29

Gdzie można kupić tą książkę?
Bardzo mi na tym zależy:(

Kanakuji | 2011-06-10

Fajna ksiazka.