Dziennik Kota Mordercy

Anna Pączka
kot opowiadania

Śmieszna, choć nieco drastyczna książeczka :P

Śmieszna, choć nieco drastyczna książeczka :P

Przezabawny pamiętnik kota "z charakterem" :) Idealna lektura dla najmłodszych czytelników (i nie tylko :) ) - w sam raz do nauki samodzielnego czytania. Wciągające przygody kota będą dodatkową motywacją do doskonalenia tej umiejętności :)

„Dziennik kota mordercy” to mini-powieść dla dzieci, autorstwa Annie Fine, która z pewnością spodoba się także starszym miłośnikom kotów. Książka przedstawia tydzień z życia kota Tuffiego, który opisuje reakcje rodziny na swoje typowo kocie poczynania – czyli znoszenie do domu coraz to nowych, martwych zwierzątek. Koci poniedziałek zaczyna się od przyniesienia martwego ptaszka, wtorek mija na jego pogrzebie a środa owocuje martwą myszą. Rodzina wpada jednak w popłoch we czwartek, kiedy Tuffy przynosi do domu martwego królika. Nie jest to jednak zwykły królik, lecz Thumper – zwierzak sąsiadów rodziny Tuffiego. Ellie, mała właścicielka kota, wpada w histerię, a jej rodzice stają na głowie, co zrobić, by sąsiedzi nie odkryli morderstwa dokonanego na ich pupilu. Decydują się umyć królika, wysuszyć go suszarką, a nocą tatuś ma za zadanie niepostrzeżenie podrzucić go do klatki, stojącej w ogrodzie sąsiadów. Jakież jest ich zdziwienie, kiedy następnego dnia sąsiadka napotkana w sklepie opowiada im niezwykłą historię swojego zwierzaka. Mianowicie, Thumper chorował i zdechł parę dni wcześniej. Sąsiedzi urządzili mu pogrzeb w ogródku. A dzień po pogrzebie królik, wymuskany, siedział w swojej klatce. Zarówno sąsiadka, jak i rodzice Ellie byli w szoku. Ci drudzy raczej dlatego, że kot okazał się niewinny. Ellie radośnie objęła Tuffiego zabraniając komukolwiek szkalować niewinnego kota. A Tuffy uśmiechał się zadowolony, planując kolejny tydzień. Książka wprawdzie przeznaczona jest dla dzieci, ale także starsi miłośnicy kotów powinni się nią zachwycić, gdyż autorka bardzo celnie opisuje kocie cechy charakteru, które każdy kociarz na pewno zna z życia.
Naprawdę polecam :)

Jak to czytałam, to serio nie mogłam w nocy spać xD
(miałam 6 lat ; pp)
Polecam ludzią w przedziale wiekowym 6-10 lat ; )

Jak to czytałam, to serio nie mogłam w nocy spać xD
(miałam 6 lat ; pp)
Polecam ludzią w przedziale wiekowym 6-10 lat ; )

Książka jest naprawdę warta przeczytania. Jest króciutka i zajmie max. 30 minut. Teksty tego zabawnego kota (Tuffy) rozbawią nawet największego ponuraka. Nie długo mam zamiar przeczytać kolejną książkę o tym sympatycznym kocie pod tytułem ,,Powrót kota mordercy''. Serdecznie polecam tę książkę wszystkim!

Nawet, nawet

Nawet, nawet

Fajna ksiazka.

Fajna ksiazka.

Naprawdę zabawna i humorystyczna książka ;3 Spekulacje na temat tego danego kota pisane dla młodszej publiki - wyśmienicie :3

• Koty
  • Dzieciństwo
  • Czytane wielokrotnie
  • Z biblioteki...Filia Trzciniec
  • ☆ Literatura zagraniczna
  • Basia przeczytała z mamą
  • 0.Przeczytane przez J. :)

Dodaj cytat z książki Dziennik Kota Mordercy