Tajemnica pociągu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 7)
Wydawnictwo: Zakamarki
Tågmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

W wagonie bagażowym przewożona jest duża suma pieniędzy. Transport nadzoruje komisarz policji. Tym samym pociągiem jadą Lasse i Maja. Nagle pociąg gwałtownie się zatrzymuje. Ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa! Ale to nie wszystko – zniknął worek z pieniędzmi! Na szczęście Lasse i Maja poczynili już pewne obserwacje…

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/

coldlily | 2015-05-14
Przeczytana: 13 maja 2015

Całkiem fajny "kryminał" dla najmłodszych ;-)

porządekalfabetyczny | 2012-03-31
Przeczytana: 25 marca 2012

Skandynawski powiew, dawka zdrowego rozsądku. Nikt się nie nadyma, nie poucza, nie wykorzystuje swojej władzy i nie uczy innych, jak być ludźmi. Pastor dowiaduje się, że kazania wygłasza się w kościele, a nie przy każdej możliwej okazji.
A potem wychodzimy z panną Z. na spacer, na osiedlowym drzewie siedzi nasza ulubiona panna A-moja-szkoła-jest-najlepsza-bo-jest-katolicka, usta w ciup, oczka szeroko otwarte ze zdziwienia, no bo dlaczego, dlaczego panna Z. nie chodzi do kościoła, przecież TRZEBA chodzić i ksiądz takie ładne naklejki rozdaje!!

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Elvis7 | 2014-02-21

Od tej ksiązki zaczęła się Maćka przygoda z Lassem i Mają. Spodobało się i zostaliśmy fanami serii detektywistycznej.

Przeczytana: 27 maja 2013

Wspaniała książka dla dzieci - czyta się ją tak długo aż się skończy :)

olaf2009 | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

Dobra. Wersja dla dorosłych miałaby 200 stron.

Filip | 2012-11-22
Przeczytana: 24 grudnia 2013

fantastyczna książka lubię jeździć pociągiem.

serferka92 | 2013-07-14

Świetneeeeeeeeeeeee jak cała seria

Dorota | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016
Jaś | 2016-12-03
Przeczytana: listopad 2016
Młodzież czyta

Ponoć dzisiejsza młodzież nie czyta książek. To teza, której codziennie zaprzeczają nasi użytkownicy, dodając kolejne opinie o przeczytanych książkach do serwisu. Zapytaliśmy troje przedstawicieli młodego pokolenia o ich literackie wybory, skąd wzięła się u nich pasja do czytania i czy cieszą się, że wracają do szkoły.