Wyzwanie czytelnicze LC

Tajemnica pociągu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 7)
Wydawnictwo: Zakamarki
Tågmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

W wagonie bagażowym przewożona jest duża suma pieniędzy. Transport nadzoruje komisarz policji. Tym samym pociągiem jadą Lasse i Maja. Nagle pociąg gwałtownie się zatrzymuje. Ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa! Ale to nie wszystko – zniknął worek z pieniędzmi! Na szczęście Lasse i Maja poczynili już pewne obserwacje…

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/

ejotek | 2018-11-03
Przeczytana: październik 2018

Lasse i Maja jadą do dziadka chłopca, czekają właśnie na pociąg. Niespodziewanie na peronie spotykają komisarza, który zdradza im, iż pojedzie tym samym pociągiem, ponieważ przewożona jest nim duża suma pieniędzy przeznaczonych do utylizacji. Klucz do pomieszczenia ma tylko on. W podróży towarzyszy im pastor z bardzo ciężką walizką.

Jednak nie tylko to jest dziwne... Konduktorka potyka się i wpada w ramiona komisarza, kelnerkę Maja przyłapuje na kradzieży pieniędzy za posiłek a potem nagle ktoś pociąga za hamulec bezpieczeństwa. Po chwili okazuje się, że pieniądze zniknęły! Kto zatrzymał pociąg? A kto jest złodziejem? Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda...

Czy dzieciakom uda się szybko rozwiązać łamigłówkę?

Elvis7 | 2014-02-21

Od tej ksiązki zaczęła się Maćka przygoda z Lassem i Mają. Spodobało się i zostaliśmy fanami serii detektywistycznej.

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

coldlily | 2015-05-14
Przeczytana: 13 maja 2015

Całkiem fajny "kryminał" dla najmłodszych ;-)

porządekalfabetyczny | 2012-03-31
Przeczytana: 25 marca 2012

Skandynawski powiew, dawka zdrowego rozsądku. Nikt się nie nadyma, nie poucza, nie wykorzystuje swojej władzy i nie uczy innych, jak być ludźmi. Pastor dowiaduje się, że kazania wygłasza się w kościele, a nie przy każdej możliwej okazji.
A potem wychodzimy z panną Z. na spacer, na osiedlowym drzewie siedzi nasza ulubiona panna A-moja-szkoła-jest-najlepsza-bo-jest-katolicka, usta w ciup, oczka szeroko otwarte ze zdziwienia, no bo dlaczego, dlaczego panna Z. nie chodzi do kościoła, przecież TRZEBA chodzić i ksiądz takie ładne naklejki rozdaje!!

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Przeczytana: 27 maja 2013

Wspaniała książka dla dzieci - czyta się ją tak długo aż się skończy :)

Lena | 2018-06-17
Na półkach: Szwedzka, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

było ciekawe ale nie podejrzewałam pastora o kradzież

olaf2009 | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

Dobra. Wersja dla dorosłych miałaby 200 stron.

Filip | 2012-11-22
Przeczytana: 24 grudnia 2013

fantastyczna książka lubię jeździć pociągiem.