Młody samuraj. Droga Smoka

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Cykl: Młody Samuraj (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Young Samurai: The Way of the Dragon
9788310119087
młodzieżowe, samuraj
Edik

Jest rok 1613. Nastały niespokojne czasy. Szczególnie dla cudzoziemców. Japonia stoi u progu wojny i każdy samuraj musi się opowiedzieć po którejś ze stron. A gdy zacznie się prawdziwa walka, umiejętności bojowe Jacka Fletchera zostaną wystawione na ostateczną próbę. Przetrwanie Jacka – i jego przyjaciół – zależy od tego, czy chłopak opanuje tajemną technikę Dwojga Niebios, której naucza...

Przetrwanie Jacka – i jego przyjaciół – zależy od tego, czy chłopak opanuje tajemną technikę Dwojga Niebios, której naucza Masamoto. Tymczasem gdzieś w pobliżu wciąż czai się śmiertelny wróg, ninja Smocze Oko...

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/mlody-samuraj-3-droga-smoka/1186/ksiazka.html

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/mlody-samuraj-3-droga-smoka/1186/ksiazka.html

Yukiki | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Spokój i harmonia, którą znamy z poprzednich tomów została zastąpiona obrazem okrucieństwa, śmierci, a nawet zdrady.
W trzecim tomie wszystko potoczyło się bardzo szybko. Momentami nie mogłam oderwać się od lektury, trzymała w napięciu i pobudzała moją ciekawość. Kolejne przeczytane rozdziały tylko robiły mi ochotę na następne, następne i następne. Tom z pewnością jest o wiele lepszy od poprzednich. Wątków było dość sporo, więc podziwiam autora za poskładanie tego wszystkiego w całość.
Zakończenie pozostawia w głowie nadzieję na lepsze jutro. Oby nie przeminęła zbyt szybko.

isobel | 2012-05-15

Po przeczytaniu I i II tomu serii "Młody Samuraj" Chrisa Bradforda nabrałam wielkiego apetytu na III tom. Nie lubię anime, mangi ani nawet wschodnich sztuk walki. Japonia fascynuje mnie ze względu na swoją historię - uwielbiam czytać o samurajach. Zobaczywszy "Drogę Smoka " na półce w bibliotece, serce zabiło mi dwa razy mocniej. Najlepsza z całej trylogii. Bogata w jeszcze więcej urzekające sceny wschodniej walki, życiowych samurajskich mądrości i - coś czego nie było w dwóch poprzednich tomach - pięknego haiku. Ponadto podoba mi się opisane relacje trójki przyjaciół - Jack'a, Akiko i Yamato. Uwielbiam chłopaków Masamoto!

Lucy Shirley | 2017-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Aaaa! Co tam się stało to przechodzi ludzkie pojęcie! jak dotąd najlepsza część, świetne rozwinięcie wątków i zakończenie, które nie pozwala zapomnieć o tej książce. Uwielbiam Jacka Flechera za jego odwagę, Akiko za wdzięk, a Yamato... Nie wiem za co go uwielbiam, ale go uwielbiam XDD
W dodatku kilka ciekawych nowych postaci, które dają tej historii mnóstwo ciepła.
A zakończenie po prostu powala na kolana. O Młodym Samuraju nie można zapomnieć przez długi czas.

Leviosa | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Książka na prawdę jest świetna. Tylko teraz jestem pogrążona w głebokiej żałobie. Muszę chwilę posiedzieć sama. Bez książek. Jak Chris mógł zabić i porzucić tak świetne osoby?!

Łędina | 2013-10-01

killingjoke9998 | 2017-04-12

Gorsza od poprzednich. Przedstawia obraz wojny, nie spokoju i zacisza Japonii. Jak poprzednie pięknie napisana, lecz musiało minąć dużo czasu nim skończyłam opłakiwać poległych.

| 2012-05-25

Gdy byłem mały, zawsze marzyłem o takiej książce. Żadne sklepy jednak nic takiego nie oferowały... ale wreszcie doczekałem się. Niesamowity klimat, którym można napawać się w każdej chwili. Bohaterowie tak barwni, że zacząłem żałować śmierci niektórych z nich - chociaż cenię takie chwyty w powieściach. Dbałość o szczegóły kultury, wspaniałe podejście do dyscypliny! Każda książka z tej serii jest inspirującą skarbnicą cennych nauk, powiedzeń i cytatów! Świetna, zbalansowana akcja i dialogi! A w dodatku to cykl! I choć czyta się bardzo szybko, to jeśli się wam spodoba, będziecie czytać niejednokrotnie.

Ramon | 2011-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Jeśli komuś przypadły do gustu poprzednie części, nie będzie rozczarowany. Autor sprostał zadaniu i nie nudzimy się, ani nie mamy wrażenia, że to odgrzewany kotlet. Przeciwnie. Książka jest świeższa, niż pierwszy tom (który można uznać miksem Shoguna i Ostatniego Samuraja). Jeszcze więcej akcji (może dlatego, że bohaterowie starsi).

Znów dużym plusem jest zakończenie. Do ostatnich stron nie możemy być pewni finału historii, a jest on bardzo obiecujący w kontekście kontynuacji (w kolejce do tłumaczenia jest kolejnych pięć książek o przygodach Jacka). Bardzo ciekawe co będzie dalej...

dariu | 2015-02-02

Kolejna część która nie rozczarowuje jak poprzednie:)

Maciek | 2011-12-30