Młody samuraj. Droga Smoka

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Cykl: Młody Samuraj (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Young Samurai: The Way of the Dragon
9788310119087
młodzieżowe, samuraj
Edik

Jest rok 1613. Nastały niespokojne czasy. Szczególnie dla cudzoziemców. Japonia stoi u progu wojny i każdy samuraj musi się opowiedzieć po którejś ze stron. A gdy zacznie się prawdziwa walka, umiejętności bojowe Jacka Fletchera zostaną wystawione na ostateczną próbę. Przetrwanie Jacka – i jego przyjaciół – zależy od tego, czy chłopak opanuje tajemną technikę Dwojga Niebios, której naucza...

Przetrwanie Jacka – i jego przyjaciół – zależy od tego, czy chłopak opanuje tajemną technikę Dwojga Niebios, której naucza Masamoto. Tymczasem gdzieś w pobliżu wciąż czai się śmiertelny wróg, ninja Smocze Oko...

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/mlody-samuraj-3-droga-smoka/1186/ksiazka.html

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/mlody-samuraj-3-droga-smoka/1186/ksiazka.html

isobel | 2012-05-15

Po przeczytaniu I i II tomu serii "Młody Samuraj" Chrisa Bradforda nabrałam wielkiego apetytu na III tom. Nie lubię anime, mangi ani nawet wschodnich sztuk walki. Japonia fascynuje mnie ze względu na swoją historię - uwielbiam czytać o samurajach. Zobaczywszy "Drogę Smoka " na półce w bibliotece, serce zabiło mi dwa razy mocniej. Najlepsza z całej trylogii. Bogata w jeszcze więcej urzekające sceny wschodniej walki, życiowych samurajskich mądrości i - coś czego nie było w dwóch poprzednich tomach - pięknego haiku. Ponadto podoba mi się opisane relacje trójki przyjaciół - Jack'a, Akiko i Yamato. Uwielbiam chłopaków Masamoto!

Łędina | 2013-10-01

Leviosa | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Książka na prawdę jest świetna. Tylko teraz jestem pogrążona w głebokiej żałobie. Muszę chwilę posiedzieć sama. Bez książek. Jak Chris mógł zabić i porzucić tak świetne osoby?!

| 2012-05-25

Gdy byłem mały, zawsze marzyłem o takiej książce. Żadne sklepy jednak nic takiego nie oferowały... ale wreszcie doczekałem się. Niesamowity klimat, którym można napawać się w każdej chwili. Bohaterowie tak barwni, że zacząłem żałować śmierci niektórych z nich - chociaż cenię takie chwyty w powieściach. Dbałość o szczegóły kultury, wspaniałe podejście do dyscypliny! Każda książka z tej serii jest inspirującą skarbnicą cennych nauk, powiedzeń i cytatów! Świetna, zbalansowana akcja i dialogi! A w dodatku to cykl! I choć czyta się bardzo szybko, to jeśli się wam spodoba, będziecie czytać niejednokrotnie.

Ramon | 2011-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Jeśli komuś przypadły do gustu poprzednie części, nie będzie rozczarowany. Autor sprostał zadaniu i nie nudzimy się, ani nie mamy wrażenia, że to odgrzewany kotlet. Przeciwnie. Książka jest świeższa, niż pierwszy tom (który można uznać miksem Shoguna i Ostatniego Samuraja). Jeszcze więcej akcji (może dlatego, że bohaterowie starsi).

Znów dużym plusem jest zakończenie. Do ostatnich stron nie możemy być pewni finału historii, a jest on bardzo obiecujący w kontekście kontynuacji (w kolejce do tłumaczenia jest kolejnych pięć książek o przygodach Jacka). Bardzo ciekawe co będzie dalej...

dariu | 2015-02-02

Kolejna część która nie rozczarowuje jak poprzednie:)

Maciek | 2011-12-30
Artur | 2016-05-12
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 maja 2016

Ten tom jest ogromnym punktem zwrotnym w historii młodego angielskiego samuraja Jacke'a. Młodzieniec targany różnymi wątpliwościami, szukając swojego miejsca na świecie, zostaje rzucony w wir historii Japonii, wir o tyle niebezpieczny co wręcz zabójczy. Czas niepokojów wystawia na próbę nie tylko samego chłopca, ale wszystko w to co udało mu się do tej pory zdobyć, w tym także jego więzi z przyjaciółmi.

Oprócz niepokoju, to również czas pewnych niespodzianek i nieoczekiwanych rozwiązań. Autorowi udaje się w dosyć poukładany sposób roztonować akcję tak abyśmy nie nudzili się książką do samego jej końca. Pomimo, że czasem Jack postępuje dość naiwnie i dziecinnie, to ma to swoją logikę. Przyznaję, że ja w niektórych sytuacjach postąpiłbym zupełnie inaczej i wtedy łapię się na myślach typu: "przecież gdyby zrobił to tak to by sobie oszczędził tyle kłopotu", ale właśnie - Jack żyje tu swoim życiem, jego błędy i jego sukcesy będą składać się na kolejne części historii. Ta bowiem jest...

Assarii | 2015-01-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej książce przenosimy się w nieco inny klimat. Zamiast treningów i ogólnie szkoły Dwojga Niebios, zostajemy rzuceni w wir walki. Wiele osób ginie (Yamato [*]), wiele miejsc zostaje zniszczonych (Szkoła Dwoja Niebios [*]), a postacie przestają zachowywać się jak zwykle, muszą podejmować ważne wybory.
"Droga Wojownika", "Droga Miecza" i "Droga Smoka" są moimi ulubionymi (jak na razie!) z tej serii <3

mudancicha | 2012-01-15
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Jak na razie to najlepsza część, ale mam za złe autorowi tę wojnę... Lub raczej jej ofiary ;(