Wiatr niesie deszcz

Wydawnictwo: Mozaika
Wind brings the rain
83-60894-30-9
luneme

Przejmująca opowieść o ludziach, ich wielkości i małości. Odwaga i zakłamanie, perfidia i dobroć. Tragiczne zdarzenia i komiczne syt uacje budują historię pięknej kobiety, samotnej matki, widzianą oczami syna. Czyta Wojciech Żołądkowicz.

Edyta Zawiła | 2016-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2016

Takie coś było mi potrzebne lekkie na letni dni.
Historia który zaczyna się 1919 a kończy 1978 rok, z narratorem przemierzamy korytarz czasu z ludzkimi namiętnościami, słabościami...
Mnie rozbawił tekst czteroletniego Benbowa, na gwiazdkę otrzymuje, duży samochód i zastanawia się jak Mikołaj przepchnął go przez komin i nie ma na nim sadzy....

darek_lask | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Na fali "Fortynbras uciekł" zaczęłam słuchać "Wiatr niesie deszcz". Ponieważ niczego o powieści nie wiedziałam, spodziewałam się bohaterów i perypetii w stylu Gaylorda. A tu niespodzianka - piękna, interesująca, prawdziwa powieść obyczajowa!!!
Rozczarowałam się nieco zakończeniem: opis Berlina Wschodniego wręcz demoniczny, a Ulrike, pierwsza miłość Bena (to był audiobook i nie wiem, jak się pisze imię syna Nell)niewiele o swoich losach powiedziała. Zabrakło mi u Bena refleksji, co jego ukochana robiła w czasie wojny, skoro zachwycona była Hitlerem i nowymi Niemcami.
Z tego powodu dziewięć gwiazdek zamiast dziesięciu.

Nikola | 2016-07-22
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane