Fortynbras uciekł

7 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

&Fortynbras uciekł& to kontynuacja opowieści o rodzinie Pentecostów, znanej ze wspaniałej powieści &Od siódmej rano&. Czyta Ryszard Nawrocki.

książek: 2074
onika | 2015-10-15
Przeczytana: październik 2015

Jak nie urok, to przemarsz wojsk – tylko tak mogę podsumować kolejną wizytę na farmie Pentecost’ów. Tym razem powódź urozmaici życie tej rodziny. Obfite deszcze sprawią, że w ich gościnne progi zawita kilkoro niekoniecznie wyczekiwanych gości, którzy dość skutecznie w połączeniu z okolicznościami przyrody naruszą domowy ład.

Najazd rozpocznie apodyktyczna Helena Darling, która wszystkich traktuje z góry. Jej wielkopańskie maniery napsują krwi May i Jocelyn’owi, ale John Pentecost zauroczy się bardzo poszkodowaną sąsiadką. Kobiecie dom zalało, trzeba pomóc, choć należy ona do osób, które rany nie zrobią, a krew wypiją. Jednak dzięki pani Darling na farmę zawita też jej pomoc domowa – Hilda Twigg – niesamowicie sympatyczna i niezwykle pomocna kobieta, która szybko stanie się odgromnikiem wszelkich podbramkowych sytuacji. Ostatnim rozbitkiem będzie bratanek pani Darling – Rufus, badacz, który w tak niefortunną pogodę wybrał się z nad rzeki Limpopo w odwiedziny do ciotki.

Grupa...

Paweł | 2015-12-17