Architektura. Style i detale - red. Emily Cole

Wydawnictwo: Arkady
historyczna

Ilustrowany przewodnik po historii architektury od najdawniejszych cywilizacji po rewolucje przemysłową. Dzięki szczegółowym komentarzom poznajemy style architektoniczne i fachową terminologię, a także tajemnice warsztatu dawnych budowniczych, od Amhotepa do Palladia, od Wirtuwiusza do Wrena. W książce są piękne rysunki i ryciny ilustrujące tysiące detali architektonicznych.

PatrycjaAnna | 2015-10-31

Książka ciekawie wydana i bardzo przejrzysta. Forma taka sama jak "Jak czytać architekturę". Co mnie zachwyciło to przegląd nie tylko przez style europejskie, ale przedstawienie stylów charakterystycznych dla Japonii czy islamu. Szkoda, że autorzy zakończyli na stylu romantycznym. Myślę, że warto było przedstawić także style późniejsze i współczesne trendy.

pathi93 | 2016-07-14
Alessandra18 | 2015-12-06