Podróż na koniec świata

Resan till världens ände
978-83-7414-802-3
Joel, tom 4
Ag2S

Piętnastoletni Joel właśnie skończył szkołę i zamierza zostać marynarzem. Nieoczekiwanie otrzymuje jednak tajemniczy list, w wyniku czego postanawia odnaleźć swoją mamę. Matka opuściła go, gdy był mały i od tej pory nie dała znaku życia. Chłopak wyrusza w wielką podróż w towarzystwie ojca, który zdaje się skrywać jakąś tajemnicę z przeszłości. Czy dojdzie do spotkania? Czy wyprawa do...

Czy dojdzie do spotkania? Czy wyprawa do Sztokholmu okaże się tylko fascynującą przygodą, a może wywróci świat Joela do góry nogami? Jaki będzie finał prywatnego śledztwa prowadzonego przez nastoletniego bohatera?

Książka kończy serię o trudnym okresie dojrzewania. Pokazuje pierwsze miłości... O tym, że człowiek potrzebuje i poszukuje swojego rodzica, nawet jeśli ten go zostawił.
Polecam i zapraszam na mojego bloga:

czytaniemiaga.blogspot.com

Artystyczna | 2014-06-21

Joel mieszka w północnej Norwegii wraz z ojcem drwalem. Chce odnaleźć swoją matkę, która po prostu odeszła gdy był mały. Fabuła trochę podobna do ,,Przepowiedni Dżokera'', ale raczej niezapadająca w pamięć.

Nie tak "leniwa" opowieść jak w poprzedniej części, tu sporo się dzieje. Zamknięcie cyklu, w którym wiele się wyjaśnia i dopełnia (zabrakło mi tylko wątku Frygi, o której nie ma ani słowa).
W serce nie zapadła, ale czyta się łatwo.

Shabby | 2011-02-08
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Świetna ksiażka, bardzo realistyczna. Człowiek czytając ją może uwierzyć, że anioły serio są na ziemi i walczą z rasą ludzką. Polecam, chociaż w pewnych momentach wieje nudą.

SigSauer | 2010-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2010

Kolejne książki o Joelu dorastają wraz z bohaterem, poruszają coraz ważniejsze i trudniejsze tematy. Ta część jest naprawdę bardzo dobra. Pokazuje, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia, mimo że przy tym jednocześnie tracimy na zawsze coś lub kogoś.

zaczytana | 2014-04-18

Piękna, ale trudna. Polecam każdemu kto nie boi się mądrych i subtelnych książek.

Andżelika Rosenberger | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2014