Podróż na koniec świata

Henning Mankell Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Joel Gustafson (tom 4) literatura dziecięca
Resan till världens ände
Joel Gustafson (tom 4)
literatura dziecięca
Paulina Rosińska
Joel tom 4

Ta książka to kolejna historia o Joelu. W tej części życie chłopaka zupełnie się zmienia-odnajduję matkę, która zostawiła go wiele lat temu.
Niestety nic nie dzieje się od razu, przecież nie ominiemy przeszkód. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak poradził sobie z tymi utrudnieniami Joel przeczytajcie ją koniecznie.

Nie znałem autora z tej strony,opowieść o tym chłopcu.Jest bardzo ciepła,smutna i mocno prawdziwa.
Lata 6o,statki.Śmierć bliskiej osoby.Mamy tu opisy realnego i prawdziwego życia.Życia które,było ciężkie i często smutne.Może nie ma tu akcji,jak w kryminałach.
Ale taka literatura też jest miła.

Kolejna, ostatnia część o chłopcu z dalekiej prowincji, tym razem Joel ma 15 lat. Rewelacyjna jak poprzednie części, głównie za sprawą tego, że jest napisana o zwykłym życiu w taki sposób, że czyta się ją jak książkę sensacyjną - jest wciągająca i nie można się od niej oderwać. Różni się tym od pozostałych części, że jest bardziej poważna, smutna a końcówka zostawia gorycz....

173/2016 (cz. 4 z 4)

Książka kończy serię o trudnym okresie dojrzewania. Pokazuje pierwsze miłości... O tym, że człowiek potrzebuje i poszukuje swojego rodzica, nawet jeśli ten go zostawił.
Polecam i zapraszam na mojego bloga:

czytaniemiaga.blogspot.com

Świetna.
Polecam <3

Joel mieszka w północnej Norwegii wraz z ojcem drwalem. Chce odnaleźć swoją matkę, która po prostu odeszła gdy był mały. Fabuła trochę podobna do ,,Przepowiedni Dżokera'', ale raczej niezapadająca w pamięć.

Piękna, ale trudna. Polecam każdemu kto nie boi się mądrych i subtelnych książek.

Na półkach: , , , , ,

Nie tak "leniwa" opowieść jak w poprzedniej części, tu sporo się dzieje. Zamknięcie cyklu, w którym wiele się wyjaśnia i dopełnia (zabrakło mi tylko wątku Frygi, o której nie ma ani słowa).
W serce nie zapadła, ale czyta się łatwo.

Świetna ksiażka, bardzo realistyczna. Człowiek czytając ją może uwierzyć, że anioły serio są na ziemi i walczą z rasą ludzką. Polecam, chociaż w pewnych momentach wieje nudą.

• Chcę w prezencie
  • 2014
  • Literatura skandynawska
  • Samodzielne - przeczytane
  • Do kupienia lub pożyczenia
  • Motyw ojca/matki/ rodzicielstwa
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Podróż na koniec świata