Bajki niebieskie

Wydawnictwo: Rhema
Bajki niebieskie
83-903486-3-2
Omnikoron

W czasie wakacji, na leśnej ścieżce spotkało mnie dziecko i oświadczyło: - Powinieneś zrobić książeczkę z bajkami o aniołkach i diabełkach. Popatrzyłem na dziecko zdumiony, ponieważ nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek je widział. Zapytałem: - A skąd ty wiesz, że ja piszę bajki. - Wiem, bo mi mama niektóre czytała z twojej książeczki: "Bajki nie tylko dla dzieci" i niektóre z drugiej...

W czasie wakacji, na leśnej ścieżce spotkało mnie dziecko i oświadczyło:
- Powinieneś zrobić książeczkę z bajkami o aniołkach i diabełkach.
- A skąd ty wiesz, że ja piszę bajki.
- Wiem, bo mi mama niektóre czytała z twojej książeczki: "Bajki nie tylko dla dzieci" i niektóre z drugiej twojej książeczki: "O aniołkach, diabełkach, ludziach i automatach". A teraz powinieneś wydać książeczkę tylko o aniołkach i diabełkach. Może być jeszcze o św. Mikołaju i o Bożym Narodzeniu ale jak najprędzej.
Wobec tego tak zrobiłem. Wziąłem z pierwszej książeczki i z drugiej książeczki wszystko to, co było o aniołkach, diabełkach, o św. Mikołaju i o Bożym Narodzeniu, dopisałem parę nowych bajek i tak powstała ta książeczka, którą zatytułowałem: "Bajki niebieskie" - bo to bajki o niebie i ziemi.

Omnikoron | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, Moje książki

Powiem tak - takie opowiadania trzeba dzieciom czytać lub dawać w prezencie. Mają wszystko czego potrzeba aby dziecko zaciekawić, zainteresować i zatrzymać w miejscu. Nie ma sensu wspominać o walorach edukacyjnych, bo te z książek ks. Malinowksiego wylewają się strumieniami. Opowiadania lekkie i przyjemne na przemian z poważnymi i poruszającymi poważne kwestie. To są książki, które się pamięta, do których się wraca.

Piotrek Morawski | 2015-12-25

Na prawdę jedna z lepszych bajek po którą sięgałem wiele razy po prostu ją uwielbiałem. Zdecydowanie polecam :)

babciastefcia | 2012-05-17

O diabełkach i aniołkach ciekawe historie. niekoniecznie dla dzieci. takie anegdotki.

znk | 2016-02-05
izapyza | 2015-05-25