Niecodziennik

Wydawnictwo: M
Humor, Wspomnienia, Refleksje
Arek

Dla licznych czytelników ks, Twardowskiego tomik ten będzie prawdziwą niespodzianką, odsłania bowiem zupełnie inne oblicze Autora. "Niecodziennik" to przezabawny, niezwykły notatnik, utrwalający w postaci krótkich anegdot obrazki z życia bliźnich, wspomnienia, refleksje. Książeczka ta jest pełna przenikliwych obserwacji, serdecznego ciepła i zrozumienia dla ludzkich słabości, a przede wszystkim bezpretensjonalnego, nieodpartego komizmu.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Profesorek | 2014-09-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 września 2014

Niektóre anegdoty rzeczywiście ciekawe, niektóre niespecjalnie.

"Jeden z malarzy opowiadał, że spotkał w ogrodzie pana z piękną, siwą brodą. Zaprosił go do pracowni malarskiej, żeby przyszedł następnego dnia i pozował do obrazu przedstawiającego Boga Ojca. Nie bardzo chciał przyjść. Targował się.
Wreszcie po otrzymaniu większej zaliczki obiecał, że przyjdzie. Zjawił się starannie ogolony. Tłumaczył się:
- Miałem pieniądze, to poszedłem do fryzjera, żeby porządnie wyglądać."

Polecam ;)

Magda | 2014-04-15
Przeczytana: kwiecień 2014

Znakomity zbiór anegdot z życia ks. Twardowskiego. Uśmiałam się do łez, a humor dopisywał mi przez resztę dnia! Gorąco polecam!

Mili | 2019-01-22

Tylko ksiądz o takim poczuciu humoru i dystansie do świata jak Twardowski, mógł opublikować dany zbiór anegdot :)

"Kiedy przebywałem na pierwszej parafii w Żbikowie, widziałem co pewien czas jedną ze starszych pań leżącą krzyżem. Początkowo nie śmiałem zapytać, wreszcie zapytałem:
- W jakiej intencji się pani modli?
Odpowiedziała:
- Modlę się w intencji kierowniczki zakładu spokojnej starości, żeby zdechła."

Odwaga księdza Twardowskiego w upublicznieniu tego zbiorku, mogła wypływać jedynie z ogromnej wiary.
Bez lęku, bez stosowania poprawności politycznej, bez obaw, że zrazi kogoś do kościoła.
Momentami rozbawił mnie do łez :)

aikaternie | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

"Niecodziennik" to taki kwadrans na uśmiech i wzruszenie.

Agnieszka | 2013-08-04
Przeczytana: 19 czerwca 2013

"Anegdoty przychodzą nawet w pochmurny dzień"

Sympatyczne anegdoty wspaniałego księdza - poety.

usethedoor123 | 2015-02-26

Książeczka jest dosyć cienka, szybko i przyjemnie się ją czyta. Ks. Jan w żartobliwy sposób przedstawia sytuacje towarzyszące mu w życiu codziennym. Niektóre reakcje ludzi, nawet tych "mądrych" są w stanie zdziwić nie jedną osobę. Warto przeczytać.

KamilaWeronikaAnna | 2011-04-07
Przeczytana: grudzień 2004

Cudownie ciepłe, a przy tym zabawne anegdotki, takie do poczytania przed snem...

Czytajka | 2012-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2012