Tłumaczenie: Tomasz Kreczmarowie
Cykl: R.E. Howard wyd. Andor (tom -)
Wydawnictwo: Andor
Omnikoron

Zawartość zbioru: - Ucieczka z Atlantydy - Królestwo cieni - Ołtarz i skorpion - Kot Delcardes - Czaszka Ciszy - Rządy topora! - Uderzenie Gongu - Miecze czerwonego królestwa - Lustra Tuzun Thune’a W 1967 wydawnictwo Lancer wydało cykl opowiadań "King Kull" Roberta E. Howarda i Lina Cartera. Problem w tym, że nie były to oryginalne teksty Howarda, a wersje... "poprawione" bądź napisane...

Zawartość zbioru:
- Rządy topora!
- Uderzenie Gongu
- Miecze czerwonego królestwa
- Lustra Tuzun Thune’a
W 1967 wydawnictwo Lancer wydało cykl opowiadań "King Kull" Roberta E. Howarda i Lina Cartera. Problem w tym, że nie były to oryginalne teksty Howarda, a wersje... "poprawione" bądź napisane na nowo (sic!) przez Cartera. Zbiór zawierał też opowiadania napisane/uzupełnione przez Cartera na podstawie fragmentów pozostawionych przez Howarda. Dopiero książka pt. "Kull" stanowi wiarygodny zestaw oryginalnych tekstów i fragmentów należących do tego cyklu, jakie napisał sam Howard.

Fasoletti | 2011-06-26
Przeczytana: 2010 rok

Opowiadania o Kullu to według mnie słabsza część twórczości Howarda. Widać, że autor nie miał zbyt wielu pomysłów na tę postać, nie czuć tu atmosfery grozy ani starożytnej tajemnicy, tak jak w innych historiach przez niego napisanych.

Jakub | 2016-07-31
CzytelnikIX | 2016-06-30