Kolekcjoner dzieci

Seria: Danse Macabre
Wydawnictwo: G+J
Der Kindersammler
Kasia

Utraty dziecka obawiają się wszyscy rodzice. Taki koszmar przeżywa niemiecka para turystów podczas urlopu w Toskanii. Ich synek, bawiąc się nad strumieniem, znika bez śladu. Poszukiwania policji nie przynoszą rezultatów. Zrozpaczeni rodzice wracają do domu. Dziesięć lat później matka zaginionego dziecka, Anne, udaje się na miejsce zdarzenia, aby odkryć, co się wówczas stało. Nie zdaje sobie...

Dziesięć lat później matka zaginionego dziecka, Anne, udaje się na miejsce zdarzenia, aby odkryć, co się wówczas stało. Nie zdaje sobie sprawy, że osoba, która może coś o tym wiedzieć, znajduje się na wyciągnięcie ręki. Tymczasem ginie kolejny chłopiec...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

"Kolekcjoner dzieci" to kryminał bardzo dobry rozgrywa się podczas pobytu młodego niemieckiego małżeństwa w Toskanii, przebywają tam z małym synkiem.
Ich synek się bawi w strumieniu, nagle znika bez śladu.
Poszukiwania policji chłopca nie przynoszą żadnych rezultatów, Zrozpaczeni,zmartwieni rodzice wracają do domu.
Po dziesięciu latach później matka chłopca wraca na miejsce, gdzie była razem z mężem,chce się dowiedzieć co się stało.
Tymczasem ginie kolejny chłopiec,ktoś morduje w bestialski sposób dzieci, zaczynają podejrzewać w policji, że to może być psychopata jakiś zboczeniec, który jest mordercą.
Krew w żyłach mi się mrożyła, gdy czytałam tą książkę, aż serce mi się krajało, co tam się działo.
To coś przerażającego, okrutnego musiało się wydarzyć, że ginęli chłopcy,morderca ich kolekcjonował.
Przeraził mnie kryminał, mocno wzruszył do łez, złapał za serce.
Jeszcze takiego świetnego kryminału nie czytałam,który wstrząsnął mną i poruszył mnie.
Znakomita, rewelacyjna książka...

Booka | 2011-09-19
Przeczytana: 19 września 2011

Niemcy, lata 80-te. Po okolicy grasuje morderca-zboczeniec polujący na chłopców w wieku 10-13 lat. Oprawca najpierw upatruje sobie ofiarę, obserwuje ją, po czym uprowadza. Jest bezwzględny. Seryjny morderca atakuje regularnie co trzy lata. W pewnym momencie te regularne przypadki ustają. Ślad mordercy urywa się. Przestał zabijać z jakiegoś powodu. Zmarł? Wyjechał? Znudziło mu się? A może w końcu został złapany za inne przewinienia?

Włochy, lata 90-te. W tajemniczy sposób znikają dzieci. Nikt nie wie co się z nimi dzieje. Ich ciała nigdy nie zostają odnalezione. Poznajemy Annę i Haralda - niemieckie małżeństwo, które w 1994 roku straciło syna Felixa. Byli na wakacjach w Toskanii. Ciała dziecka nie odnaleziono, rodzice zrezygnowani wrócili do Niemiec. Po dziesięciu latach Anna wraca do Toskanii z chęcią wyjaśnienia zagadkowego zniknięcia. Ma nadzieję, że jej syn odnajdzie się...
Pojawia się Kai - agent nieruchomości, Enrico - człowiek, który wybudował w okolicy kilka domów, a także...

sarablack | 2013-12-02
Przeczytana: 2013 rok

Siedzę i myślę, co tu o tej książce napisać... Ja ją czytałam cała w nerwach, które dawały się we znaki nawet domownikom. Szokująca historia, ale jakby znana z mediów. Wzorowy sąsiad, wspaniały partner życiowy, człowiek mądry, rozważny - to tylko warstwa wierzchnia. A co pod nią...? To zdecydowanie książka dla ludzi, a zwłaszcza dla rodziców, o mocnych nerwach... Polecam!!!

Priada | 2011-08-11
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Czytając tą książkę miałam wyrażne obrazy biednych dzieci, niewinnych dzieci i ich oprawcy. Mam 2 siostrzeńców i ciarki mnie przechodziły na samą myśl o ludziach z jakimi nieraz się stykaja nieświadomie. Polecam przeczytac tę właśnie pozycję Sabine Thiesler poniewaz jest bardzo realistyczna.

Annia | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Książka, którą dziwnie mi się czytało ze względu na krzywdy i ból w niej opisane zważywszy na to, że dotyczyły dzieci.Ale czego mogłam się spodziewać sam tytuł zdradzał, że nie będzie sielsko anielsko.
Pochłonęła mnie, potem na moment nie wiedziałam gdzie jestem o co chodzi wdarł się chaos i gdy ponownie wskoczyłam na właściwy tor nie mogłam przestać cały czas o tym co napisane, a nie doczytane myślałam.
Skończyła się pozytywnie, ale zasiała ziarenko niepokoju, nie tak żebym do tej pory nie wiedziała iż takie sytuacje miały, mają i będą miały miejsce.Tylko czemu....Mimo wszystko Polecam :/

Kaka | 2014-11-18

O rany Julek!!! Też sobie czas wybrałam na taką pozycję, prawie 8 miesiąc ciąży i lektura o takiej tematyce. Bardzo poruszająca, koszmarnie dramatyczna, wciągająca....Cudowna w swojej "ciemnej kolorystyce" fabuły. Polecam z całego serca, ale tylko czytelnikom o odpornej psychice :)

cherry | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Książkę bardzo dobrze się czyta do momentu części o Enricu i o Włoszech. Strasznie ciężko było mi przebrnąć przez nieskończenie długie opisy krajobrazów,opisów domów wybudowanych przez Alfredo-Enrico i litrów wypitego wina przez bohaterów. Ta pozycja mogłaby być bardzo dobrym kryminałem,lecz niestety jak dla mnie jest tylko przeciętnym.

Kevorkian | 2015-03-04
Przeczytana: 03 marca 2015

Dobry początek, ale to właściwie wszystko.

W sumie powinnam być zła, bo ten dobry początek dał mi nadzieję, że książka się rozwinie i znowu będzie dobra, ale nie była. Po mniej więcej 1/3 objętości akcja zwalnia, mnożą się niepotrzebni i niezbyt ciekawi bohaterowie, rozwijają się równie nieciekawe wątki obyczajowe, autorka to skubnie, tamto ugryzie, ale w sumie nie pisze niczego konkretnego i tak aż do oczywistego końca. Oczywistego, bo mniej więcej od połowy wszystko jest jasne, ale czytelnik i tak czyta, bo w sumie nie bardzo może w to uwierzyć i czeka, że coś się jeszcze zdarzy. Nie zdarzy się. Nie czekajcie.

Do mocnych stron mogę zaliczyć portret tytułowego kolekcjonera i Allory, szkoda, że ta druga tylko w sumie słabo została zarysowana. Książka jako kryminał "ujdzie", ale tylko ujdzie.

Lisbeth | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Początek bardzo wciągający,lecz im dalej zagłębiamy się w historię tym mniej w niej napięcia, w skutek czego czytelnik otrzymuje kryminał będący krzyżówką włoskiego melodramatu i przewodnika turystycznego ( o zgrozo!) Książka jest mocna ze względu na obszar jaki porusza w ludzkiej psychice ( zwłaszcza psychice rodzica) podczas lektury.Podsumowując, niestety według mnie za mało w kryminału w tym kryminale,za to więcej melodramatyzmu ( co wcale nie dziwi patrząc do jakiej tematyki odwołała się autorka)Szczerze?jeśli ktoś sięga po te pozycję licząc na kawał mrocznej zawiłej historii kryminalnej,to radziłabym ów wybór dobrze przemyśleć.

usian | 2011-09-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2011

Książka, którą przeczytałam z zapartym tchem. Mimo, że ksiązka traktuje o bardzo ważnym problemie zboczonego mordercy dzieci- psychopaty to czyta się ją lekko i przyjemnie...polecam