Szczypta magii

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A Little Magic
83-7469-062-3
dona

Szczypta magii, stare legendy i romantyczne uczucia - a wszystko to w pełnej uroku scenerii współczesnej Irlandii, z jej zielonymi polami, wzgórzami, i ruinami tajemniczych prastarych budowli. W trzech najnowszych opowieściach Nory Roberts ("Zauroczony", "Na zawsze", "W snach") świat realny miesza się z fantastycznym, a dawne baśnie mają wpływ na rzeczywistość.

MountainTobacco | 2014-07-04

Szczypta Magii... Tyleż samo Miłości... Trochę Muzyki i Sztuki na tle nieokiełznanej przyrody... Tutaj wszystko co ma się stać i tak się stanie, nie ma bowiem nigdzie ucieczki od własnego pragnienia. Książeczka zawiera trzy opowieści pełne optymizmu, wiary w los, istnienie sił nadprzyrodzonych oraz oczywiście tę prawdziwą miłość... Serdecznie polecam niepoprawnym marzycielom, romantykom i optymistom:)

Virginia | 2014-11-27
Przeczytana: 2014 rok
beataj | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

hmmmm, chyba wolę Norę Roberts w dłuższych powieściach

Klaudia | 2010-07-27

Najlepsza dla romantyczek kochających baśnie o miłości. Pisząc baśnie mam na myśli magie, nieistniejące w rzeczywistym świecie idealne pary kochanków i fantastyczny zapach kuchni czarownicy. Wszystko razem jest przerażająco nierealne, ale przez to pełne uroku.

Krzema | 2015-05-25

Jedna z pierwszych książek Nory Roberts, które przeczytałam i cieszy mnie ten fakt :) Bardzo wymyślnie, i piękne napisane nowele. Można by dodać czemu tak krótko...
Polecam romantykom a także tym, którzy cenią sobie świetnie "pióro" i nieposkromioną wyobraźnię! :)

Anna Scott | 2012-04-25

Przez ostatnie kilka miesięcy świat pogrążony był w rozmaitych odcieniach szarości. Niebo spowiły ciemne ołowiane chmury, z których na przemian padał deszczy ze śniegiem. Ale pojedyncze promienie słońca przebiły się przez ciemną pokrywę przynosząc zapowiedź wyczekiwanych zmian. Okna rozwarły się szeroko w przywitaniu świeżego rześkiego powietrza, a drażniące krakanie wron ustąpiło miejsca raźnemu ćwierkaniu ptaków. Zziębniętą ziemię zaczęły przebijać pierwsze źdźbła trawy; pod oknem rozpoznałam budzące się konwalie, koty leniwie przeciąga się na parapecie, a dwa psy zrelaksowane drzemią na słońcu... I tak można by wymieniać bez końca. Powoli przychodzi wiosna i zarazem istotne zmiany goszczą w mojej biblioteczne. Ostatni zakup to Nora Roberts "Szczypta magii". Dlaczego? Bo jak co roku, gdy pani Wiosna przemyka po moim ogrodzie czuję w powietrzu unoszącą się magię. Więc czemu by nie spotęgować tego uczucia czytają na tarasie odpowiadającą klimatowi książkę?

"Szczypta magii"...

Agata | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 listopada 2013

Lubię powieści Nory Roberts z magią w tle, tutaj jednak przeszkodziła mi przykrótkawa forma literacka. Te trzy opowiadania mają niewątpliwie jakiś swój urok ale wszystko zbyt szybko i zbyt łatwo się działo.

Magdalena | 2012-06-08

Cały zbiór można określić trzema słowami: magia, miłość i Irlandia. Tak można przedstawić w pigułce „Szczyptę magii”, ale chcą się rozpisać trzeba do każdego opowiadania podejść indywidualnie. Zaczynajmy więc.
„Zauroczony” to opowieść o uzdolnionym fotografie, który przez całe życie oddaje się tylko pracy, o miłości nawet nie myśląc. Ale to wszystko ulega diametralnej zmianie gdy postanawia – pod wpływem impulsu – wyjechać do Irlandii. Nie chcę tutaj opisywać dokładnie tego co robił, ani co przeżywał bo tym sposobem popsułabym wam radość z odkrywania i czytania „Zauroczonego”. Wspomnę tylko tyle, że opowieść jest dynamiczna. Może akcja toczy się trochę za szybko, bo gdy dobiegamy do końca czujemy pewien niedosyt.
Ale czytając dalej i dochodząc do „Na zawsze” ten niedosyt i uczucie pewnej pustki zostaje trochę wypełnione. Bo kolejne opowiadanie jest tak napisane, że w pewien sposób uzupełnia poprzednie. Tym razem mamy przed sobą historię młodej kobiety, która przez całe swoje życie...

justynka1987 | 2013-06-12

Taka bajeczka :) jak dla mnie nawet ciekawa. Przyjemnie się czyta :D

Kasia W-ka | 2015-05-16
Przeczytana: 15 maja 2015

Po Norze Roberts spodziewałam się czegoś lepszego ......