Henryk IV, cz. I i II

Agnieszka

Inne wydania

Halcik | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Kiedy zaczynałam czytać, byłam nastawiona... sceptycznie. Dramat "Romeo i Julia" nie za bardzo przypadło mi do gustu.
Tymczasem doświadczyłam bardzo miłej niespodzianki. Ze wstydem, pokorą i tak dalej muszę przyznać, że nie znam historii Anglii, ale przypuszczam, że "Henryk IV" odpowiada prawdzie historycznej. Jeśli mam rację, to to dzieło jest naprawdę świetną porcją wiedzy.
Z bohaterów najbardziej przypadli mi do gustu (co pewnie nikogo nie zaskoczy) książę Henryk książę Walii i Poins. Sposób, w jaki żartowali sobie z Falstaffa był naprawdę godny podziwu... Bardzo przyjemnie czytało mi się o ich wygłupach, szczególnie o rabunku sir Johna, którego chciało mi się wydobyć z książki i powiesić na najbliższym drzewie... Strasznie bezczelny, tchórzliwy, kłamliwy, pijak... Okropnie działał mi na nerwy.
Bardzo spodobała i równocześnie zdziwiła mnie przemiana księcia po śmierci ojca... Jakby opadła z niego jakaś skorupa i wydobył się nowy człowiek.

maleufo | 2011-07-14
Przeczytana: 2011 rok

Jeżeli ktoś przepada za dramatem historycznym, a właściwie kroniką, to polecam. Dramat bardzo zyskuje dzięki wybitnej (moim zdaniem) kreacji Falstaffa.

Patrycja | 2016-09-18
bellaizka | 2016-09-15