Finanse w biznesie

Tłumaczenie: Aleksandra Podsiadlik
Seria: Osobisty Mentor
Wydawnictwo: Onepress
Understanding Finance (Pocket Mentor)
Harvard Business
biznes, finanse

Profesjonalne odpowiedzi na codzienne wyzwania zawodoweMetody rachunkowościTworzenie i kontrola budżetuCzytanie sprawozdań finansowychAnaliza kosztów i projektów inwestycyjnychZnajomość reguł finansowania jest niezbędna dla rozwoju Twojej firmy i kariery. Nawet podstawowa wiedza z tego zakresu sprawi, że będziesz swobodnie i efektywnie wykorzystywać informacje finansowe przy planowaniu i podejmowaniu decyzji. Sprawdź, w jaki sposób przebiega proces zdobywania i alokacji środków finansowych. Dowiedz się, jak oszacowywać zysk z inwestycji oraz oceniać rentowność potencjalnych projektów. Naucz się odpowiednio interpretować sprawozdania oraz prognozy finansowe i podejmować przemyślane decyzje na ich podstawie. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie zasad.Sprawdź:które narzędzia pomogą Ci zrozumieć finanse,czym jest analiza kosztów i korzyści,do czego służy budżetowanie odgórne i oddolne,jak przeprowadza się rachunek zysków i strat,czego możesz nauczyć się z zalecanej literatury.Książki z serii Osobisty Mentor są rzetelnymi źródłami informacji, pokazującymi, jak stawiać czoła codziennym wyzwaniom zawodowym. Zawierają wiele praktycznych wskazówek, podpowiedzi oraz przykładów pomagających Czytelnikowi zidentyfikować jego najmocniejsze strony i największe słabości. W biurze, na zebraniu czy w domu te niewielkie przewodniki stanowią niezawodne wsparcie przy rozwiązywaniu codziennych problemów szybciej, efektywniej i bardziej profesjonalnie.Bądź menedżerem, który potrafi:fachowo ocenić kondycję finansową firmy,przeprowadzić ocenę progu rentowności,zanalizować sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych,sprawnie zaplanować budżet, wykorzystując zgromadzoną wiedzę.

Autorzy książki występują pod egidą Harvard Business School Press.