Osobisty mentor. Ścieżka kariery zawodowej

Tłumaczenie: Malgorzata Kalbarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Osobisty mentor". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Onepress
Shaping Your Career (Pocket Mentor)
Harvard Business
biznes, finanse

Program profesjonalnego rozwoju * Dogłębna analiza Twoich mocnych i słabych stron * Odkrywanie nowych możliwości w aktualnym i potencjalnym miejscu pracy * Trening umiejętności praktycznych i miękkich kompetencji * Sposoby na przejmowanie inicjatywyKilka lub kilkanaście lat temu udzieliłeś sobie odpowiedzi na pytanie Co dalej, absolwenciea . Wybrałeś własna drogę zawodową, postawiłeś na szlifowanie umiejętności, które były najbardziej przydatne w ówczesnym miejscu pracy i najlepiej jak potrafiłeś wykonywałeś powierzone obowiązki. Jednak rynek pracy w szybkim tempie posuwa się do przodu, a zmiany dotykające Twojej kariery stanowią naturalną kolej rzeczy. Nie powinieneś się ich obawiać! za każdym razem, gdy podejmujesz wyzwania, rozwijasz swoje umiejętności, uświadamiasz sobie, jakie masz oczekiwania, i uczysz się czegoś nowego.Dowiedź się więcej na temat: * określania etapu kariery, na którym się obecnie znajdujesz oraz wytyczania drogi jej rozwoju, * zmian niezbędnych do realizacji celów zawodowych, * koordynowania i kontrolowania procesu rozwoju profesjonalnego, * introspekcji oraz wykorzystywania opinii otoczenia, * sposobów postępowania w przypadku wypalenia zawodowego lub chęci zmiany profesji.Podstawowe zasady planowania kariery: * rozpoznanie kiedy i dlaczego nadszedł czas na zmiany, * wzmocnienie własnej konkurencyjnością na rynku pracy, * * poszukiwanie możliwości rozwoju, osiąganie satysfakcji z wykonywanych obowiązków. James Waldroop i Timothy Butler są psychologami biznesu. Przez prawie dwadzieścia lat pracowali razem w Harvard Business School, gdzie dr Butler nadal pełni funkcję wykładowcy akademickiego oraz dyrektora Biura Karier. Autorzy spędzili wiele lat pomagając ludziom biznesu w planowaniu kariery i procesach rozwoju zawodowego.

Autorzy książki występują pod egidą Harvard Business School Press.

Alutka | 2013-02-18
Przeczytana: 2012 rok