Paryskie noce barykad

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Francja, polityka wewnętrzna
literatura faktu
LesnyLudek

Jeszcze w połowie kwietnia 1968 r. nic nie wskazywało na to, że na początku maja Paryż stanie się widownią burzliwych wydarzeń. Co było ich przyczyną? Kim byli "wściekli"? Jaka była reakcja polityków? Gdzie zniknął de Gaulle? "Paryskie noce barykad" - książka opublikowana w 1969 r. na gorąco opowiadała o społecznej rewolcie, która spowodowała odejście de Gaulle'a. Autor był naocznym świadkiem...

"Paryskie noce barykad" - książka opublikowana w 1969 r. na gorąco opowiadała o społecznej rewolcie, która spowodowała odejście de Gaulle'a. Autor był naocznym świadkiem tych wydarzeń.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1969

źródło okładki: zdjęcie autorskie