Noc lalki. Lucy i potwory

Tłumaczenie: Marcin Stopa, Joanna Kopel
Cykl: Gęsia skórka (tom 7-8)
Wydawnictwo: Świat Książki
Nights of the living dummy. Girl who cried monster
horror, młodzież

Noc lalki: „Kris ziewnęła. Zamknęła oczy, próbując zasnąć. I wtedy usłyszała odgłos kroków. Jakiś cień skradał się do drzwi. - Ej... - szepnęła, sądząc, że to Linda wstała, by wyjść do łazienki. Wyciągnęła rękę i odwróciła drobną figurkę twarzą do siebie. Zobaczyła drewniane oczy i wyszczerzone zęby...” Lucy i potwory: „Wzięłam głęboki oddech, schwyciłam mocno aparat fotograficzny i z bijącym...

Noc lalki:

Lucy i potwory:
„Wzięłam głęboki oddech, schwyciłam mocno aparat fotograficzny i z bijącym sercem zaczęłam skradać się w kierunku biurka pana Mortmana. Podśpiewując z zadowoleniem, sięgał właśnie po słoik z muchami.
- Kolacja, moi nieśmiali przyjaciele - powiedział śpiewnym tonem. Kiedy odkręcał pokrywkę, głowa zaczęła mu puchnąć, oczy wyszły na wierzch, usta otwarły się i zogromniały i wysunął się z nich cienki, wężowy język...”

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magdalena | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Noc lalki. Rodzeństwo lubi sobie robić na złość. Tylko potem mogą się dziać dziwne rzeczy. Świetna historia!
Lucy i potwory. Okazuje się, że potwory mogą zagrażać potworą. Bez konkurencji proszę. Inaczej Cię zjem! Super historia pełna śmiechu i strasznych momentów.
Polecam gorąco!

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: 2009 rok

Lekka, fajna, odprężająca :)

FairytaleePrincess | 2012-08-29

R.L.Stine zaskakuje!
Swoimi niesamowitymi powieściami podbija moje serce. Ma zdecydowanie wiele pomysłów, które na szczęście przelewa na papier, dzięki czemu i my możemy zatracic się w tych niesamowitych przygodach.
'Noc lalki' - Ciekawsza od 'Lucy i potwory', ale końcówka tej drugiej dosłownie mnie poraziła.
Polecam młodym czytelnikom grozy! :)

_Chimena_ | 2018-01-25
Przeczytana: 05 października 2017

Gorąco polecam "Lucy i powtory" ze względu na zakończenie. Z ręką na sercu: czytałam wszystkie 5 tomów "Gęsiej Skórka", które ukazały się na polskim rynku, ale żadne z opowiadań nie miało dla mnie takiego zaskakującego zakończenia jak "Lucy i potwory".
"Noc lalki" przyjemne opowiadanie, fajnie się czytało, ale jakoś specjalnego szału nie było. Niemniej miłe dla oka.

Aurelia | 2012-11-13
Przeczytana: sierpień 2005

Fajna i wciągająca książka.

Timelord199 | 2015-06-19

ahh przerazająca :)

Włos się jeży na głooowie.... XD

Tomasz SiwiecMordumX | 2018-03-09
Katrina | 2018-02-07