Moim braciom

A mes freres
83-87446-58-0
religia
Snoopy

Zawarte w tej książce rozważania pochodzą sprzed trzydziestu lat. Warto jednak wracać do tych tekstów, pisanych w czasie Soboru Watykańskiego II, bo przecież sytuacja polskiego Kościoła w ostatnich latach bardzo się zmieniła i przypomina dziś bardziej niż kiedykolwiek sytuację Kościoła w krajach Europy Zachodniej z czasów Soboru. Książka ojca Congara jest dla nas tym cenniejsza, że podejmuje zagadnienia domagające się dziś nowego spojrzenia: pytanie o rolę świeckich i kapłanów w Kościele.

edziunia | 2012-01-15
Snoopy | 2010-04-26