Wiara - prawda - tolerancja: Chrześcijaństwo a religie świata

Glaube-Wahrheit-Toleranz: Das Christentum und die Weltreligionen
83-7442-122-3
religia
Snoopy

W coraz bardziej jednoczącym się świecie kwestia spotkania religii i kultur stała się tematem pierwszoplanowym, ważnym nie tylko dla teologii. Bardzo aktualnym tematem politycznym o pierwszorzędnym znaczeniu jest też zgodne współistnienie kultur i pokój między religiami. Lecz przede wszystkim pozostaje problem samych religii, tego, jak mogą pokojowo koegzystować oraz przyczyniać się do wychowywania rodzaju ludzkiego w duchu pokoju.

Schweigenimwalde | 2012-07-11

Podtytuł nieadekwatny, jednak dużo wartościowych uwag. Każdy zainteresowany problematyką będzie, jak sądzę, zadowolony.

Tomasz | 2015-11-25
Przeczytana: 2006 rok