Nowe porywy Ducha: Ruchy odnowy w Kościele

Nuove irruzioni dello Spirito: I movimenti nella Chiesa
83-7442-431-1
religia
Snoopy

Niniejsza publikacja zawiera dwa ważne teksty byłego kardynała Ratzingera, a obecnie papieża Benedykta XVI, dotyczące ruchów odnowy i wspólnot kościelnych. Nabierają one szczególnej wymowy, gdy je odczytujemy w związku z intensywnym rozwojem duchowym, jaki ruchy kościelne i nowe wspólnoty przeżywały w okresie przygotowania na spotkanie z Benedyktem XVI. Książka jest również cennym przewodnikiem dla biskupów i dla całego Kościoła, powołanego do otwierania się na "nowe porywy Ducha".

Snoopy | 2010-05-17
Przeczytana: 31 stycznia 2007

Rozczarowanie dobrą książką? Poniekąd. Książkę tę zakupiłem przez Internet, duże więc było moje zaskoczenie, gdy ją otrzymałem. Nie ukrywam, że się nieco rozczarowałem. Chociaż jest elegancko i starannie wydana, to jednak poczułem się nieco oszukany. Dlaczego? Otóż na publikację składają się zaledwie dwa teksty, z których ten obszerniejszy jest powszechnie znany i dostępny. Chodzi o znakomite przemówienie kard. Ratzingera wygłoszone podczas Kongresu Ruchów Kościelnych, który miał miejsce w Watykanie w 1998 r. Tekst ten był już wielokrotnie drukowany w różnych miejscach, jest też dostępny w Internecie. Na szczęście druga część książki była mi dotychczas nieznana. Jest to zapis ciekawej dyskusji wybitnych kardynałów na temat nowych ruchów w Kościele. Chociaż tyle!

Andrzej | 2013-12-18
Przeczytana: 20 grudnia 2013