O Kościół służebny i ubogi

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Wydawnictwo: Cerf-Kairos-Znak
Pour une Eglise servante et pauvre
religia
Snoopy

Cały Kościół niesie kapłaństwo tych, którzy są w nim powołani na urząd. Cały Kościół jest odpowiedzialny za pojęcie, jakie osoby pełniące hierarchiczny urząd wyrabiają sobie o naturze swojej władzy oraz o sposobie jej sprawowania. Jeśli są traktowani jak potentaci, staną się potentatami. Jeśli inni będą się do nich odnosić służalczo, nietrudno im będzie wypaczać swe życie przez ducha dominacji, który pozostaje żywotny w poganinie, istniejącym w każdym z nas.

Snoopy | 2010-04-26
Bożena | 2016-05-29