Weterani

Cykl: Bolo (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis

Weterani opowiadają historię tych, którzy ocaleli z morderczej bitwy na Chartres, opisanej w Bolo! Kapitan Maneka Trevor, jedyny człowiek, który przeżył starcie, wkracza ponownie do akcji razem z Bolo Lazarusem, a od ich poświęcenia i umiejętności zależy przetrwanie ludzkich kolonii. Długotrwała, krwawa bitwa pokazana jest oczami obu walczących stron i jak zwykle u Webera z mistrzowskim oddaniem realiów pola walki, technicznych detali i motywów dla których warto walczyć z honorem i odwagą. David Weber to autor kilku powieści SF napisanych wespół ze Steveaem Whiteaem, ale przede wszystkim słynnego już, wydawanego przez REBIS cyklu, który określany jest zazwyczaj jako aHonor Harringtona. Jest jednym z najlepszych twórców militarnej fantastyki naukowej.

Sławomir | 2015-07-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2015

Odejmuję gwiazdkę za lenistwo. Autor przy retrospekcji pani kapitan w początkach książki po prostu wkleił całe akapity z "Bolo". Brak szacunku dla czytelnika.
Do połowy książki akcja tak sobie płynie ale później nabiera przyzwoitego tempa i czyta się z przyjemnością. Jednak jak dla mnie to batalistyka zbyt dziecinna i czysta. Nie ma tu masakry, brudu i tej całej, przygnębiającej, wojennej rzeczywistości.

ULTOR | 2011-02-01
Przeczytana: 2010 rok