Szeroki, głęboki, wymalować wszystko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ha!art". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Krakowa "Krakowska Alternatywa"
83-914748-6-0
horror, magia, fantastyka

W przypadku Orbitowskiego możemy mówić o "horrorze polskim", w którym elementy charakterystyczne dla naszego kraju współtworzą atmosferę niesamowitości. Jej ośrodkiem jest Kraków - autor zdaje sobie sprawę z magiczności swego miasta i stara się nadać jej nowy wymiar. Zaczarowane dorożki i gołębie zostają wyparte przez galerię fantastycznych i groźnych postaci. Sposób pojmowania magiczności nie uległ zmianie i autor rzadko odsłania karty. Nadnaturalny świat nie wchodzi do naszego, ale trąca go, przenika, daje się w ulotnych chwilach poznać.

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/wydawnictwo/katalog-ksiazek/1...(?)

judyta_kasia | 2016-06-18

Moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Orbitowskiego muszę uznać za średnio udane.
Pierwsze opowiadanie "Złoto głupców" tworzy niesamowity klimat, którego niestety brakuje dwóm kolejnym. Kolejne trzy na zdecydowanie wyższym poziomie, przez co skończyłam ten zbiór z lekkim niedosytem ,ale i ochotą na dłuższe spotkanie z autorem.

Xenoxes | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Jak to u Orbitowskiego bywa - niektóre opowiadania genialne, inne trochę gorsze. Jedno trzeba jednak oddać - genialnie buduje grozę na bazie szarej, miejskiej rzeczywistości. Warto sięgnąć po to książkę - według mnie, jedna z lepszych tego autora.

Rewelator | 2015-03-29
Przeczytana: 2004 rok