Ojcowska miłość

The Father Connection
978-83-7492-117-6
rodzicielstwo, ojciec
Scarlett

Tata, który jest dostępny, ma w sobie dużą otwartość, i który zadaje dzieciom pytania, rozwija wspólne zainteresowania, wkłada wysiłek w rozwój przyjaźni i dba o to, by rodzina wytworzyła wspólne tradycje, jest na dobrej drodze do tego, by przybliżać dzieciom obraz naszego Ojca w Niebie. Taki mężczyzna jest zarówno ojcem, jak i przyjacielem swoich dzieci. Taki ojciec daje swoim dzieciom coś...

Taki ojciec daje swoim dzieciom coś więcej niż tylko przyjaźń.

On uczy je, jak budować relacje, pokazuje im wzór zdrowej rodziny, jest ochroną przed niebezpiecznymi i szkodliwymi przyjaźniami. Przygotowuje swoje dzieci do wchodzenia w interakcje społeczne z rówieśnikami w okresie dojrzewania i w dorosłym życiu. Daje im przyjaźń, która pośród wielu wyzwań i przemian wieku dojrzewania zawsze będzie stałym elementem ich życia.
Taki ojciec zachęca też dzieci do tego, by rozwijały przyjaźń ze swoim Ojcem w Niebie, z Bogiem.

Przemysław Zyra | 2016-03-07
Przeczytana: 05 marca 2016

Kolejne moje spotkanie z autorem. Nie ulega wątpliwości, że zna się na rzeczy skoro żyje z mówienia o ojcostwie.

Muszę jednak przyznać, że nieco się zawiodłem sięgając po tę książkę. Mój zawód nie umniejsza jakości książki. Wynika bowiem z faktu powtórzenia treści. Niedawno przeczytałem książkę "Zaskakujący wpływ tatusia". Okazuje się, że treść książek jest łudząco podobna. Choć poprzednia napisana wspólnie z innym autorem to i tak różnice pomiędzy pozycjami nie są duże, a fragmenty zapisane przez drugiego autora tu przedstawione są jako anegdotki z życia przyjaciela. Nie żeby była to zbrodnia - po prostu zniechęca czytelnika do sięgania po kolejne książki.

Ale sama treść jak najbardziej godna polecenia (oczywiście ostrożnie należy podchodzić do fragmentów dotyczących religii - autor jest protestantem).

| 2011-10-19
Honoratka | 2016-11-09