Słownik wiedzy o teatrze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "ParkEdukacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-7446-689-9
teatr, encyklopedia, sztuka
man-eater

Znakomity przewodnik dla początkujących miłośników sztuki teatralnej i koneserów. Ukazuje dzieje teatru: od najwcześniejszych form rytualnych poprzez ukształtowane gatunki teatralne aż po scenę współczesną. Przybliża nie tylko teatr dramatyczny Zachodu, w tym najwybitniejszych dramatopisarzy, reżyserów, sztukę aktorską i jej koncepcje, ale także niedramatyczne gatunki teatralne Zachodu, jak: pantomima, komedia dell'arte, kabaret czy cafe-theatre. Omawia teatr muzyczny: operę, operetkę, musical, a także teatr tańca oraz teatr lalek. Na szcególną uwagę zasługuje spojrzenie na teatr pozaeuropejski, m. in.: indyjski ludowy, japoński - no i kabuki, chiński - jingxi czy muzułmańskie misteria - ta'zije, a także na współczesne poszukiwania teatralne, takie jak performance art czy happening.

Literatka | 2011-11-05

Wciąż czytam:) Z ciekawości, zamiłowania, uwielbienia. I polecam szczerze:)

| 2012-01-12
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Bogate kompendium wiedzy ogólnej o teatrze światowym

Natala | 2011-07-13
Christian | 2017-12-18