Psychologia rozwoju człowieka t.I

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15906-1
Kamulka84

Tom I podręcznika akademickiego, napisany przez wybitne polskie znawczynie przedmiotu. Książka: * przedstawia problemy i zadania współczesnej psychologii rozwoju człowieka; * prezentuje ekologiczne, kulturowe i środowiskowe podejście do badania procesów rozwojowych; * przybliża podstawowe modele, koncepcje i teorie rozwoju, zwraca także uwagę na problemy metodologiczne; *...

Książka:

* przedstawia problemy i zadania współczesnej psychologii rozwoju człowieka;
* stanowi wprowadzenie do kolejnych tomów poświęconych: charakterystyce okresów życia człowieka (tom 2) oraz rozwojowi funkcji psychicznych (tom 3).

Pozycja jest adresowana przede wszystkim do wykładowców i studentów różnych kierunków uniwersyteckich (pedagogiki, psychologii, socjologii, etnografii itp.) oraz innych szkół wyższych (akademii medycznych, akademii wychowania fizycznego itd.). Może być także użyteczna dla wszystkich zainteresowanych profesjonalnie (psychologów-praktyków) i nieprofesjonalnie problemami rozwoju psychicznego człowieka od poczęcia do późnej starości oraz możliwościami optymalizowania tego rozwoju.

książek: 2023
Agata | 2014-06-29