Arystokraci

Tłumaczenie: Monika Krasucka
Cykl: Księstwo Cordiny (tom 4)
Wydawnictwo: Harlequin
Cordina's crown jewel
chata, archeolog, miłość
dona

Na kilka cudownych tygodni Jej Książęca Wysokość Camila de Cordina przecierzgnęła się w zwykłą Camillę MacGee i zaszyła w leśnej chacie należącej do ponurego i antypatycznego archeologa.

bewelka86 | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

"Arystokraci" to druga książka, w której Nora Roberts opisuje dalsze losy członków książęcej rodziny de Cordina... Podobnie jak w "Dziedzictwie" na całość składają się dwa dłuższe opowiadania: "Beztroski książę" i "Błękitna krew".

Tym razem na pierwszy plan wysuwa się najmłodszy braci Gabrielli - książę Bennet de Cordina. To jemu poświęcona jest pierwsza historia. Benneta znamy z poprzednich części jako beztroskiego lekkoducha i pożeracza damskich serc. Jednak jego zachowanie ulega zmianie, gdy do pałacu przyjeżdża pewna niepozorna Angielka Hannah, która ma być osobistą dworką księżnej Eve. Początkowo chłodna i opanowana Hannah nie robi wrażenia na Bennecie, ale po jakimś czasie zaczyna go intrygować ta tajemnicza osoba. Okazuje się bowiem, że Hannah bardzo stara się wyglądać nieciekawie, jednak ani niedopasowany strój ani dodająca powagi fryzura nie są w stanie ukryć tego, że jest piękną kobietą. Do tego Hannah wydaje się być zupełnie obojętna na urok Benneta, co jest nowością...

miqa | 2011-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 października 2011

Nora Roberts to jedna z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich pisarek wielogatunkowych powieści głównie dla kobiet.
„Arystokraci” to drugi tom opisujący historię książęcego rodu de Cordina Nory Roberts. Chociaż pierwszej części nie czytałam, to nic nie stało na przeszkodzie bym sięgnęła po drugą.
„Arystokraci” to powieść opowiadająca dwie osobne historie królewskich członków rodu de Cordina, stanowiące kontynuację 1 tomu – „Dziedzictwa”.

[ Dalsza część recenzji: http://miqaisonfire.wordpress.com/2011/10/22/88-arystokraci-nora-roberts/ ]

Sabinka | 2012-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nory Roberts nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać lub też reklamować. Ma ona swoich sprzymierzeńców jak i przeciwników. Nie wiem dlaczego, ale spotykam się z opiniami, że piszę ona mdłe romansidła. Czy ja wiem? Chyba tak do końca się z tym nie zgodzę. W większości jej książek znajdziemy świetną sensację, za to mało miłości. Na podstawie powieści Roberts powstały całkiem niezłe filmy, do których często powracam.
"Arystokraci" z pewnością należą właśnie do powieści z nutką niepewności i sensacji. Warto ją przeczytać, chętnie zobaczyłabym ekranizację o książęcym rodzie de Cordina.
Nora Roberts opisała rewelacyjnie rodzinę książęcą de Cordina. Zabrała nas w niesamowite miejsce, które opisała fantastycznie. Nie znudziła swoich czytelników opisami tych samych miejsc, tylko zabierała nas do rożnych zakątków świata.

"Arystokraci" to historia najmłodszego syna Armanda - Bennetta. Uważany za bawidamka i lekkoducha w rzeczywistości okazuje się niezwykle inteligentnym i o wielkim sercu...

Małgorzata Chabzda | 2014-02-24
Przeczytana: 22 lutego 2014

Ogólnie opisując to książkę czytało mi się bardzo szybko i z wielką przyjemnością. Książka napisana lekko i z pomysłowością.
Jeżeli chodzi o opowieść " Beztroski książę" to na początku czytania myślałam, że znalazłam się w czasach średniowiecza, jednak po późniejszym wczytaniu znalazłam się w czasach teraźniejszych gdzie na świecie są spiski, intrygi i ciężka broń. Nie będę opisywać fabuły ponieważ została już ona opisana. Jednak o samej historii mogę napisać, że jest to bardzo przyjemna lektura.
Natomiast "Błękitna krew" jest to opowieść całkiem z innej beczki. Gdzie księżniczka pragnie uciec od królewskich wygód i stać się normalną kobietą, żyjącą wśród miliona innych normalnych ludzi. Mogę napisać, że historia wciąga i intryguje.

Na końcu tylko dodam, że oczywiście polecam.

Agnesscorpio | 2011-09-02
Przeczytana: 02 września 2011

„Arystokraci” autorstwa Nory Roberts to druga część serii o książęcym rodzie De Cordina.
W pierwszym opowiadaniu, zawartym w tym właśnie tomiku, „Beztroski książe”, Bennett De Cordina, pokazuje że wcale nie jest taki beztroski i żyjący w wyimaginowanym świecie bogactwa i blichtru. W jego otoczeniu pojawia się nieśmiała Hannah Rothchild, która swoją powierzchownością i sposobem bycia nie powinna zainteresować zabawowego księcia. Jednakże staje się inaczej. Bennetta fascynuje chłodna na pozór Angielka, a ona sama broni się przed tym, co zaczyna czuć do przystojnego chłopaka. Bo Hannah ma przed sobą misję, która ma niewiele wspólnego z chłodem i opanowaniem. Jak potoczą się ich losy i jak zakończy się ostateczna rozgrywka z Deboukiem? O tym warto się przekonać, sięgając po tę właśnie historię.

Drugie opowiadanie w „Arystokratach” , zatytułowane „Błękitna krew” przedstawia perypetie księżniczki Camilli de Cordina, córki Gabrielli i Reeve’a, których losy poznaliśmy w poprzedniej...

monidecor | 2012-01-03
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Powieść "Arystokraci" autorstwa Nory Roberts to druga część serii o książęcym rodzie De Cordina.

"Beztroski książę"
Wydawałoby się że dla księcia Benetta de Cordina jedyna największą pasja życia to nieustający pęd na swym ukochanym rumaku oraz wystawne i barwne życie w blasku fleszy a przy tym zainteresowanie niezliczonej ilości pięknych kobiet. Jednak żadnej z nich do tej pory nie poświęcił większej uwagi. Aż do czasu, gdy na zamku pojawia się pewna tajemnicza Angielka , lady Hannah Rothchild. Z początku ta powściągliwa i poukładana kobieta nie zwraca większej uwagi księcia, jednak z czasem okazuje się że ta z pozoru chłodna i niedostępna postać ma w sobie pewną tajemnicę i zaczyna bardzo intrygować Benatta. Sama też zaczyna coś do niego czuć, lecz nie może mu tego okazać bo złamałaby wtedy swoje zasady zawodowe.. gdyż jak okazuje się, lady Hannah nie zjawiła się w zamku przypadkiem..

"Błękitna krew"
Księżniczka Camilla de Cordina ma dosyć swojego reprezentacyjnego stylu...

Tekla | 2015-07-19
Przeczytana: 20 lipca 2015

Część pierwsza
Ben i Hannah
Hannah niezbyt urodziwa, specjalnie ubierająca się w brzydkie, nietwarzowe stroje. Czesząca się w babcine węzły. I Bennet - młody bawidamek, książę. Uwielbia piękne kobiety i nie kryje się z tym.
Jednak Hannah podoba się Benowi, pomimo swojej niezbyt urodziwej aparycji.
Dlaczego? Bo jest ona pasjonująca, kocha szybkość i niebezpieczeństwo. Jest tajną agentką, która ma chronić rodzinę królewską i zdemaskować "potwora".
Gdy Ben się o tym dowiaduje jest rozczarowany, że o niczym nie wiedział, ale po pewnym czasie uczucie do Hannah staje się silniejsze. To ładna para, ciekawa historia. Fajna opowieść :-P

Część druga
Camilla i Del
Camilla jest księżniczką, co więcej jest najstarsza w swoim pokoleniu. Dlatego prasa skupia się na niej, wymyślają jej coraz to nowe romanse. Camilla nie może wytrzymać zmęczenia obowiązkami i prasowej nagonki - ucieka. Przybiera nazwisko swojej przyjaciółki i jednocześnie asystentki. Wszystko jest super, życie nabiera kolorów....

renka | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Książka, składająca się z dwóch opowiadań o członkach jednej książęcej rodziny jak dla mnie okazała się takim typowym "Harlequinem". Czyta się to szybko i lekko, ale niczego specjalnego nie wnosi. Zresztą nie to pewnie było zamierzeniem autorki. Choć po Norze Roberts spodziewałam się więcej. Drugie opowiadanie nieco lepsze,bardziej mnie wciągnęło, natomiast pierwsze przeczytałam bez większego zainteresowania. Nota 4 - "może być" jest najwyższą jaką mogę dać.

Madelaine | 2015-03-21
Przeczytana: 19 marca 2015

Druga część nie jest aż tak dobra jak pierwsza. Opowieść o Bennecie przeczytałam dość szybko i sprawnie, nawet nie zdążyłam się zorientować gdy się skończyła jednak druga historia o Camilli nie za bardzo mnie wciągnęła toteż nie czytając do końca odłożyłam Ją.

Marta Świć | 2013-03-01
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Właściwie to są dwie książki w jednej - Beztroski Książę i Błękitna Krew. Obie przedstawiają losy książęcego rodu. Pierwsza to historia uznawanego przez prasę i otoczenie księcia za bawidamka, który w swych licznych obowiązkach ma być głową rodu, jednak musi się mieć na baczności albowiem na rodzinę planowany jest zamach. Druga powieść to historia znudzonej obowiązkami księżniczki poszukującej wyzwań, życiowego celu i pasji. W zasadzie obie powieści to klasyczne romanse. Generalnie nie mój gatunek, natomiast kreacje stworzone przez Norę Roberts czyta się ciekawie. Ta autorka potrafi zainteresować czytelnika i nawet klasyczny harlequin jej autorstwa jest bardziej interesujący niż innych. To jest jedna z moich ulubionych autorek. Realnie 10 gwiazdek dać nie mogę, ale czytać będę. Po prostu lubię i polecam.