Złota kula

powieść, dla młodzieży
typ
papier
Jenny_89
6,24 (194 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Bohaterami tej opowieści są dwaj przyjaciele, Paweł i Bronek, którzy znają się od wielu lat, mieszkają w tym samym domu i razem chodzą do szkoły. Wraz z młodszą siostrą Bronka - Zulką i kolegami z klasy wplątują się w wiele zabawnych przygód. Pewnego dnia, podczas zabawy w parku, odkopują złotą kulę...

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Canis | 2013-01-12

Czytałam kiedyś, bardzo dawno, a dziś przypadkiem się na nią natknęłam i ożyły moje uczucia - wiem, że ogromnie mi się podobała, a że czytałam ją w młodym wieku niezbyt dobrze pamiętam fabułę. Cóż, wtedy byłam zafascynowana. ;)

ira | 2012-02-08
Przeczytana: 1985 rok

Jedna z pierwszych książek, które przeczytałam samodzielnie, z buzią otwartą z przejęcia, identyfikując się w pełni z małą Zulką.
Domagałam się potem od mamy rydzów na blasze - a tu ani rydzów, ani blachy... :-)))

Evik | 2012-08-29

Ze wszystkich książek Hanny Ożogowskiej ta podobała mi się najmniej. Nie zafascynowała mnie historia rzekomo szczęśliwej, złotek kuli. Współczułam Bronkowi, który dostał lanie od mamy.
Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie postaci autorki jako jednej z bohaterek powieści.
Zaprzyjaźniła się z chłopcami i po wysłuchaniu ich opowieści o mającej przynosić szczęście kuli po pewnym czasie wysłała im napisaną książkę "Złota Kula".

joanna | 2013-06-10
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Bardzo przyjemna lektura. Miło poczytać o czasach, kiedy dzieci miały więcej swobody niż dzisiaj :)

żurawina | 2012-07-12

Och, pamiętam tę książkę! To była moja lektura bodajże w piątej klasie. :) Bardzo miło wspominam historię o złotej kuli. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie znów ją przeczytam, pierwszy raz od dobrych kilku lat.

sebogothic | 2013-08-02

Naprawdę fajna książka. Przeczytałem ją ze dwa razy jak byłem w podstawówce. Klimacik beztroskiego dzieciństwa w tej książce jest bezcenny, choć gdy czytałem to tego nie doceniałem ;P

Sandra01 | 2014-07-24

Bardzo fajna książka polecam dla dzieci w przedziale wiekowym 8-13 lat :)

Rita | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Alexxx | 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, WAKACJE 2014
Przeczytana: sierpień 2014

Książka przeznaczona dla młodszych czytelników.

samodestrukcja | 2013-11-26

stare, dobre czasy. ;]

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku