Złota kula

powieść, dla młodzieży
typ
papier
Jenny_89
6,24 (193 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Bohaterami tej opowieści są dwaj przyjaciele, Paweł i Bronek, którzy znają się od wielu lat, mieszkają w tym samym domu i razem chodzą do szkoły. Wraz z młodszą siostrą Bronka - Zulką i kolegami z klasy wplątują się w wiele zabawnych przygód. Pewnego dnia, podczas zabawy w parku, odkopują złotą kulę...

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Canis | 2013-01-12

Czytałam kiedyś, bardzo dawno, a dziś przypadkiem się na nią natknęłam i ożyły moje uczucia - wiem, że ogromnie mi się podobała, a że czytałam ją w młodym wieku niezbyt dobrze pamiętam fabułę. Cóż, wtedy byłam zafascynowana. ;)

ira | 2012-02-08
Przeczytana: 1985 rok

Jedna z pierwszych książek, które przeczytałam samodzielnie, z buzią otwartą z przejęcia, identyfikując się w pełni z małą Zulką.
Domagałam się potem od mamy rydzów na blasze - a tu ani rydzów, ani blachy... :-)))

Evik | 2012-08-29

Ze wszystkich książek Hanny Ożogowskiej ta podobała mi się najmniej. Nie zafascynowała mnie historia rzekomo szczęśliwej, złotek kuli. Współczułam Bronkowi, który dostał lanie od mamy.
Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie postaci autorki jako jednej z bohaterek powieści.
Zaprzyjaźniła się z chłopcami i po wysłuchaniu ich opowieści o mającej przynosić szczęście kuli po pewnym czasie wysłała im napisaną książkę "Złota Kula".

joanna | 2013-06-10
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Bardzo przyjemna lektura. Miło poczytać o czasach, kiedy dzieci miały więcej swobody niż dzisiaj :)

żurawina | 2012-07-12

Och, pamiętam tę książkę! To była moja lektura bodajże w piątej klasie. :) Bardzo miło wspominam historię o złotej kuli. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie znów ją przeczytam, pierwszy raz od dobrych kilku lat.

sebogothic | 2013-08-02

Naprawdę fajna książka. Przeczytałem ją ze dwa razy jak byłem w podstawówce. Klimacik beztroskiego dzieciństwa w tej książce jest bezcenny, choć gdy czytałem to tego nie doceniałem ;P

Sandra01 | 2014-07-24

Bardzo fajna książka polecam dla dzieci w przedziale wiekowym 8-13 lat :)

Rita | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Alexxx | 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, WAKACJE 2014
Przeczytana: sierpień 2014

Książka przeznaczona dla młodszych czytelników.

samodestrukcja | 2013-11-26

stare, dobre czasy. ;]

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica