Złota kula

Wydawnictwo: Zielona Sowa
powieść, dla młodzieży
Jenny_89

Inne wydania

Bohaterami tej opowieści są dwaj przyjaciele, Paweł i Bronek, którzy znają się od wielu lat, mieszkają w tym samym domu i razem chodzą do szkoły. Wraz z młodszą siostrą Bronka - Zulką i kolegami z klasy wplątują się w wiele zabawnych przygód. Pewnego dnia, podczas zabawy w parku, odkopują złotą kulę...

źródło opisu: opis autorski

5,2 (10 ocen i opinii)
Klawisze
Drauzio Varella

8 (1 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

8,09 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Canis | 2013-01-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Polaczki, 2012

Czytałam kiedyś, bardzo dawno, a dziś przypadkiem się na nią natknęłam i ożyły moje uczucia - wiem, że ogromnie mi się podobała, a że czytałam ją w młodym wieku niezbyt dobrze pamiętam fabułę. Cóż, wtedy byłam zafascynowana. ;)

ira | 2012-02-08
Przeczytana: 1985 rok

Jedna z pierwszych książek, które przeczytałam samodzielnie, z buzią otwartą z przejęcia, identyfikując się w pełni z małą Zulką.
Domagałam się potem od mamy rydzów na blasze - a tu ani rydzów, ani blachy... :-)))

Evik | 2012-08-29

Ze wszystkich książek Hanny Ożogowskiej ta podobała mi się najmniej. Nie zafascynowała mnie historia rzekomo szczęśliwej, złotek kuli. Współczułam Bronkowi, który dostał lanie od mamy.
Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie postaci autorki jako jednej z bohaterek powieści.
Zaprzyjaźniła się z chłopcami i po wysłuchaniu ich opowieści o mającej przynosić szczęście kuli po pewnym czasie wysłała im napisaną książkę "Złota Kula".

joanna | 2013-06-10
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Bardzo przyjemna lektura. Miło poczytać o czasach, kiedy dzieci miały więcej swobody niż dzisiaj :)

anaso | 2016-08-17

Choć Hanna Ożogowska to moja ulubiona autorka z dzieciństwa to "Złotą Kulę" przeczytałam dopiero teraz. Stylem nie odbiega od pozostałych pozycji autorki. Przyjemna, sentymentalna i ludzka. Bardzo mi się podobała :)

żurawina | 2012-07-12

Och, pamiętam tę książkę! To była moja lektura bodajże w piątej klasie. :) Bardzo miło wspominam historię o złotej kuli. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie znów ją przeczytam, pierwszy raz od dobrych kilku lat.

sebogothic | 2013-08-02

Naprawdę fajna książka. Przeczytałem ją ze dwa razy jak byłem w podstawówce. Klimacik beztroskiego dzieciństwa w tej książce jest bezcenny, choć gdy czytałem to tego nie doceniałem ;P

Bożena | 2016-01-11

To była chyba moja pierwsza książka Ożogowskiej, ale niewiele mogę sobie przypomnieć. Później czytałam chyba wszystko, co było w mojej szkolnej bibliotece tej autorki.

Rita | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Alexxx | 2014-08-15
Przeczytana: sierpień 2014

Książka przeznaczona dla młodszych czytelników.