Lubimyczytać.pl to:

powieść, dla młodzieży
typ
papier
Jenny_89
6.24 (162 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Bohaterami tej opowieści są dwaj przyjaciele, Paweł i Bronek, którzy znają się od wielu lat, mieszkają w tym samym domu i razem chodzą do szkoły. Wraz z młodszą siostrą Bronka - Zulką i kolegami z klasy wplątują się w wiele zabawnych przygód. Pewnego dnia, podczas zabawy w parku, odkopują złotą kulę...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Evik | 2012-08-29

Ze wszystkich książek Hanny Ożogowskiej ta podobała mi się najmniej. Nie zafascynowała mnie historia rzekomo szczęśliwej, złotek kuli. Współczułam Bronkowi, który dostał lanie od mamy.
Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie postaci autorki jako jednej z bohaterek powieści.
Zaprzyjaźniła się z chłopcami i po wysłuchaniu ich opowieści o mającej przynosić szczęście kuli po pewnym czasie wysłała im napisaną książkę "Złota Kula".

ira | 2012-02-08
Przeczytana: 1985 rok

Jedna z pierwszych książek, które przeczytałam samodzielnie, z buzią otwartą z przejęcia, identyfikując się w pełni z małą Zulką.
Domagałam się potem od mamy rydzów na blasze - a tu ani rydzów, ani blachy... :-)))

joanna | 2013-06-10
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Bardzo przyjemna lektura. Miło poczytać o czasach, kiedy dzieci miały więcej swobody niż dzisiaj :)

Czytałam kiedyś, bardzo dawno, a dziś przypadkiem się na nią natknęłam i ożyły moje uczucia - wiem, że ogromnie mi się podobała, a że czytałam ją w młodym wieku niezbyt dobrze pamiętam fabułę. Cóż, wtedy byłam zafascynowana. ;)

żurawina | 2012-07-12

Och, pamiętam tę książkę! To była moja lektura bodajże w piątej klasie. :) Bardzo miło wspominam historię o złotej kuli. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie znów ją przeczytam, pierwszy raz od dobrych kilku lat.

sebogothic | 2013-08-02

Naprawdę fajna książka. Przeczytałem ją ze dwa razy jak byłem w podstawówce. Klimacik beztroskiego dzieciństwa w tej książce jest bezcenny, choć gdy czytałem to tego nie doceniałem ;P

Eri | 2012-12-04

Książka, która czytałam znowu w podstawówce. Nie pamiętam nawet jej fabuły... Muszę znowu ją przeczytać by sobie przypomnieć.

jasmina | 2012-08-21

Moja ulubiona powieść z dzieciństwa przed fazą na pisarstwo Lucy Maud Montgomery. Niewiele jednak pamiętam.

ticket | 2012-04-18

Czuję wielki sentyment do tej jak i do reszty książek Ożogowskiej. Choć czytałam je wiele lat temu.

Kamila | 2013-08-23

Ukochana książka z dzieciństwa.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica