Córka Tuśki

83-87033-12-X
powieść, dorastanie
Kanarek

Inne wydania

Dalszy ciąg Sezonowej miłości. Tym razem poznajemy bliżej córkę Tuśki (bohaterki Sezonowej miłości) Pitę. Trudne relacje matki i córki. Mieszczańską mentalność, pruderię, zakłamanie. Dzieje młodej dziewczyny, dorastającej w zakłamanej atmosferze mieszczańskiego środowiska, wzbudziły duże poruszenie wśród czytelników. Recenzent czasopisma "Świat" donosił dnia 12 I 1908 roku: "Los bohaterów był tematem rozmów ogólnych. Gdy w październiku obiegła Warszawę wieść, że Pita zmarła, wywołało to tak powszechny żal, iż jedno z pism humorystycznych ogłosiło aż list Pity ku pociesze strapionych".

Kasia | 2016-12-02
książek: 2089