Córka Tuśki

83-87033-12-X
powieść, dorastanie
Kanarek

Inne wydania

Dalszy ciąg Sezonowej miłości. Tym razem poznajemy bliżej córkę Tuśki (bohaterki Sezonowej miłości) Pitę. Trudne relacje matki i córki. Mieszczańską mentalność, pruderię, zakłamanie. Dzieje młodej dziewczyny, dorastającej w zakłamanej atmosferze mieszczańskiego środowiska, wzbudziły duże poruszenie wśród czytelników. Recenzent czasopisma "Świat" donosił dnia 12 I 1908 roku: "Los bohaterów był tematem rozmów ogólnych. Gdy w październiku obiegła Warszawę wieść, że Pita zmarła, wywołało to tak powszechny żal, iż jedno z pism humorystycznych ogłosiło aż list Pity ku pociesze strapionych".

martuska | 2017-07-22

Czytałam tę ksiązkę sto razy! No dobra, kilka, ale za każdym razem mnie porywa. Uwielbiam ten klimat, uwielbiam historię. Ostatni raz czytałam ją około 15 lat temu, a nadal pamietam detale tej historii.
Główną bohaterką jest dziewczynka wychowująca się w nieubogiej mieszczańskiej rodzinie. Dziewczynka dorasta, poznaje swiat dorosłych, świat miłosci, daje się zauroczyć dojrzałemu mężczyźnie, który kiedys miał romans z jej matką...
Swietna historia. Mam, wrócę do niej i poszukam w wersji elektronicznej. Jak znajdę to na pewno sie w nią zaopatrzę i będe wracać.

gapiesiewsufit | 2017-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2017