Povesti pokojnogo Ivana Petroviča Belkina

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkolnaja bibliotieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dietskaja litieratura
Повести покойного Ивана Петровича Белкина
Pietrowicz, Biełkin, Puszkin
rosyjski

W prezentowanym zbiorze znajdzie czytelnik Opowieści ś.p. Iwana Pietrowicza Biełkina, nowelistyczny cykl, składający się z pięciu samodzielnych utworów, które powstały podczas tzw. jesieni bołdinowskiej 1830 roku (Bołdino było majątkiem należącym do pisarza), okresu niezwykle płodnego twórczo w biografii Puszkina. Ramę kompozycyjną dla tych "historii z życia" o współczesnej tematyce obyczajowej stanowi postać narratora - dyletanta, Biełkina, który w sposób niby to pozbawiony pretensji literackich przekazuje zasłyszane i zanotowane przez siebie opowieści. Puszkin wydał dzieło anonimowo, a owa mistyfikacja literacka miała zapewnić obiektywną percepcję utworu przez czytelników i krytykę.

Spis treści:
Ot izdatielstwa