Powrót zabójcy Smoka

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Opowieść Włócznika (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
Dragonslayer's return

Minęły cztery lata, odkąd Gary Leger zabił smoka i wrócił do domu z Faerie. A także niemal pół roku, odkąd umarł jego ojciec. Od tego pamiętnego dnia Gary dąży do tego, by zabrać swą żonę Diane, pozostawić za sobą Ziemię i wrócić do Faerie, by zobaczyć się z przyjaciółmi i uciec od tego wszystkiego. Oni również pragną, aby wrócił - i to szybko. Groźba wojny wisi nad krainą niczym ciemna...

Oni również pragną, aby wrócił - i to szybko. Groźba wojny wisi nad krainą niczym ciemna chmura. Król brutalnie uciska swych poddanych, zachowując się bardziej bezlitośnie niż kiedykolwiek przedtem. Zaś najpotężniejsza wiedźma w Faerie, wygnana na odległą wyspę, nie pozwala, by to powstrzymało ją przed sianiem ziaren zniszczenia.

Gary chce uciec przed problemami swego własnego życia. Jednak bohaterski zabójca smoka znów ma los świata w swoich rękach...

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA,2001]

Miszo | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Mogę śmiało powiedzieć, że jest to najgorsza książka, jaką czytałem.

Po lekturze jest mi źle. Jestem zdegustowany absolutną grafomanią, która prezentuje się z niewytłumaczalną dumą na każdej stronie. Jest to tym bardziej dla mnie przykre, gdy biorę pod uwagę, iż "Ojczyzna" R. A. Salvatore'a to jedna z moich ulubionych książek. Ale może spowodowane jest to tym, że czytałem ją dekadę temu, i tak miła mi we wspomnieniach lektura jest równie denna, jak ta tutaj.

Fabuła jest dziurowa, logika zachowań bohaterów w strzępach. Ba, nawet fikcyjne nazwy w świecie fantasy brzmią śmiesznie, niepoważnie, żenująco. Czytając, miałem wrażenie, że autor improwizował każdy akapit i nigdy nie poprawiał wcześniejszego. Ot, takie postanowienie. I wyszło fatalnie.

Jestem srogo zawiedziony. "Ludzie bezdomni" Żeromskiego mają w końcu godnego następcę.

Adannyel | 2017-05-12
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka