Leśne zacisze

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Opowieść Włócznika (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
The Woods Out Back

Gary Leger sądził, że po college'u życie przyniesie mu same dobre rzeczy. Zamiast tego tkwi w nędznej pracy i odkrywa, że prawdziwy świat nie jest taki, jaki chciałby, żeby był. Gdy jednak pewnego dnia Gary wchodzi do lasu za swoim domem, odkrywa świat znajdujący się za "prawdziwym światem" - krainę elfów, krasnoludów, wiedźm i smoków. Dowiaduje się tam, że jest jedynym, który może założyć...

Gdy jednak pewnego dnia Gary wchodzi do lasu za swoim domem, odkrywa świat znajdujący się za "prawdziwym światem" - krainę elfów, krasnoludów, wiedźm i smoków. Dowiaduje się tam, że jest jedynym, który może założyć zbroję zaginionego bohatera... i chwycić magiczną włócznię. Jeśli zaś tego nie zrobi, już nigdy nie wróci do domu...

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA,2001]

Anakolut | 2011-04-30
Przeczytana: 2004 rok

- Marna fabuła, dobra wyłącznie dla młodych odbiorców, która znudzi każdego starszego czytelnika i sprawi, że czytanie Leśnego Zacisza będzie jednym wielkim pasmem irytacji spowodowanych tendencyjnymi rozwiązaniami fabularnymi.
- Absolutnie nie zachęca do sięgnięcia po kolejne części - osobiście to aż mną wstrząsnęło, jak dowiedziałem się, że to jest pierwszy tom z cyklu.
- Bardzo słabe tłumaczenie - niekiedy dziwaczna budowa zdań, dziecinna forma. Czasami sprawia wrażenie, jakby książkę przełożył Google Translator. Chociaż z drugiej strony, Tłumacz Google zna jakieś podstawy gramatyki...

Straszliwy, odrzucający, grafomański twór.

Nie polecam, odradzam. I choć słyszałem mnóstwo dobrych opinii o panu Salvatore, to ta książka kompletnie zniechęciła mnie do sięgnięcia po cokolwiek innego od tego autora. Jeśli więc jeszcze nie czytałeś(aś) nic spod pióra R.A.S-a, to zacznij od czegoś innego. Może twoja przygoda z tym autorem potoczy się lepiej :)

Jelonia Agnieszka | 2011-05-09

Trylogia nie tak dobra jak ta o Drizzcie ale warto nacieszyć się stylem R.A Salvatore

morning | 2016-03-20
Pati | 2016-01-07