Sposoby widzenia

978-83-89372-35-2
sztuka, esej, estetyka
sztuka
Snoopy

Bardzo znana w świecie anglosaskim książka, wykorzystywana m.in. we wstępnych kursach historii sztuki na amerykańskich uniwersytetach. Napisana przystępnie, bogato ilustrowana, praca ta jest niejako elementarzem współczesnych metod "patrzenia" na kulturę wizualną, szeroko pojętą - od sztuki wielkich mistrzów po współczesną reklamę. Książka zawiera siedem esejów. Mogę być one czytane w różnym porządku. W czterech z nich użyto słów i obrazów, w trzech tylko obrazów.

UpsyDaisy | 2010-04-09

książka , która zmieniała mój sposób patrzenia na szarą codzienność.dosłownie. teraz częściej kadruję obrazy w głowie. ciekawa - dla zainteresowanych tematem i dla laików.

SancziGucci | 2016-09-13

Bardzo ciekawa i dość lekka lektura - obowiązkowa dla każdego zajmującego się obrazem.

mican | 2016-01-04
Przeczytana: wrzesień 2015

Strasznie się umęczyłam tą książką.
Spodziewałam się literatury innego sortu. Za dużo filozofii. I jak na książkę traktującą o estetyce i odbiorze rzeczy, forma graficzna jest nie do przyjęcia. Cała książka BOLDem i czarno-białe zdjęcia... Brrr...

GabrielL Kamiński | 2011-02-07
Przeczytana: 28 listopada 1999

Sposób patrzenia Bergera na kulturę audiowizualną przypomina podejście McLuhana - globalne podejście do sztuki wizualnej przekłada się na jej
zestandaryzowany obraz, a to przecież czysta filozofia przekazu

Marquee | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

Publikacja powszechnie uznana, z której korzystają na wielu uniwersytetach. Ciekawe spojrzenie na zakres sztuki przez posłużenie się esejem. Polecam

Elenaj | 2013-08-19
Na półkach: Przeczytane, Nietrafione

Zbyt akademicka jak na mój gust,jam jest prosty człek.

Aiwlys | 2013-02-12
Przeczytana: grudzień 2012

Książka rzeczywiście ma bardzo ciekawą formę, dzięki czemu czyta się dosyć szybko. Wiele ważnych pytań, nad którymi warto się zastanowić, dużo przykładów, obrazów.

mellaga | 2016-11-25
Na półkach: Sztuka, Przeczytane