Sposoby widzenia

John Berger sztuka 166 str.
Ways of Seeing

Fundacja Aletheia
sztuka
sztuka esej estetyka

Porównaj ceny i

Pomimo innego sposobu widzenia, nieco jednowymiarowa i nacechowana ideologicznie perspektywa. Końcowe fragmenty są jednak godne polecenia.

Niezwykle przydatna książka dla studentów historii sztuki oraz studiów artystycznych. Uczy kształtowania naszego odbioru dzieła czy kultury w ogóle.

Bardzo ciekawa i dość lekka lektura - obowiązkowa dla każdego zajmującego się obrazem.

Strasznie się umęczyłam tą książką.
Spodziewałam się literatury innego sortu. Za dużo filozofii. I jak na książkę traktującą o estetyce i odbiorze rzeczy, forma graficzna jest nie do przyjęcia. Cała książka BOLDem i czarno-białe zdjęcia... Brrr...

Publikacja powszechnie uznana, z której korzystają na wielu uniwersytetach. Ciekawe spojrzenie na zakres sztuki przez posłużenie się esejem. Polecam

Zbyt akademicka jak na mój gust,jam jest prosty człek.

Książka rzeczywiście ma bardzo ciekawą formę, dzięki czemu czyta się dosyć szybko. Wiele ważnych pytań, nad którymi warto się zastanowić, dużo przykładów, obrazów.

Sposób patrzenia Bergera na kulturę audiowizualną przypomina podejście McLuhana - globalne podejście do sztuki wizualnej przekłada się na jej
zestandaryzowany obraz, a to przecież czysta filozofia przekazu

książka , która zmieniała mój sposób patrzenia na szarą codzienność.dosłownie. teraz częściej kadruję obrazy w głowie. ciekawa - dla zainteresowanych tematem i dla laików.

• Chcę w prezencie
  • Sztuka
  • Historyczno-sztuczne
  • Historia sztuki
  • 2011

Dodaj cytat z książki Sposoby widzenia