Okładka książki Wola mocy

filozofia i etyka
typ
papier
Jakub Szwedo
7.65 (97 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Wola mocy to jedno z najważniejszych pojęć nietzscheanizmu. Wedle autora "Tako rzecze Zaratustra" wola mocy to pojęcie szersze niż wola życia, jest czymś więcej niż tylko walką o przetrwanie. Wola mocy to także dążenie do siły, dominacji, zwycięstwa, afirmacji życia. Zgodnie z koncepcją woli mocy cały świat to gra przeciwstawnych sił...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Altariel | 2012-01-04
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Książka nie dla każdego i nie na każdą chwilę życia, ale dla kogoś, kto trafi na nią we właściwym momencie, może się okazać objawieniem. Nie ma tu spójności ani narracji, ale za myślą autora można podążać idąc za grą skojarzeń, jednych przemyśleń wywołujących kolejne. To bardziej inspiracja niż racjonalny wywód swoich przekonań. Ostatecznie wrażenia podobne jak po lekturze "Księcia" Machiavellego - z jednej strony uznanie dla błyskotliwości i odwagi autora, który dąży do opisania realnego świata a nie utopii, z drugiej strony - wywołuje trudny do określenia niepokój, kiedy autor wskazuje że jednostka, zwłaszcza wybitna, i społeczeństwo mają z natury sprzeczne interesy i dążą do samoutwierdzenia się w tym i wykorzystaniu "drugiej strony" jak się tylko da.

ipower | 2013-07-08

Geniusz!

Tam nie ma chaotyzmu - kompozycja i forma tej książki jest dobrze przemyślana - w zasadzie dobrze zebrana.Najpierw podważenie i obalenie obecnej religii,filozofii,moralności,wartości,kultury...ukazuje ograniczenia ludzi jako jednostek i społeczeństw, i mechanizmy działania tych ograniczeń.

Wkręca się bardzo głęboko, odsłania prawdę o nas, zmusza do myślenia, zadaje pytania i buduje w nas nowe przekonania, uwalnia nasze moce. Można by rzec "RODZI SIĘ MOC!!" - i to sie czuje czytając...

Ale trzeba do niej podejść z krytycznym spojrzeniem!!!

- ta książka będąc PRZEINTERPRETOWANA była elementem ideologi nazistowskiej.Są to zebrane, po śmierci Nietzschego, notatki i złożone przez jego siostrę(sympatyzującą z nazistami) więc być może dla ta książka przybrała taką formę i może dawać czytelnikowi poczucie wyższości nad innymi ludźmi.
W porównaniu do poprzednich pozycji filozofa gubi istotę przemyśleń autora a mianowicie godności człowieka i humanizmu.

Nie polecam nikomu -...

adrem | 2014-07-24

Niepokojąca. Z rozbicia myśli z pozoru chaotycznych, wyłania się obraz spójny. Taki, który drażni, prowokuje, w stan napięcia wprawia. Zawsze warto czytać Nietzschego, nawet radykalnie z nim się nie zgadzając. To cenne lekcje.

OldSmokeOfDoom | 2011-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2011

tak jak napisałem wicher: zbitek, mocno chaotyczny, różnych przemyśleń i dlatego ciężko przeczytać, ale się da i wiele można wynieść z lektury

wicher_Lab | 2010-11-23

Trochę chaotyczny zbitek, ale za to myśli i myślątka bardziej rozbudowane, rozpisane.

propylaya | 2013-08-21

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku