Jerzy i tajny klucz do Wszechświata

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
George's Secret Key to the Universe
978-83-10-11403-7
szatanielica

Gdyby nie ucieczka Freda, niesfornej świnki Jerzego, chłopiec być może nie poznałby Anny i jej ojca Eryka. Co gorsze, nie zdobyłby tajnego klucza do... Wszechświata! Eryk, który jest fizykiem, ma najlepszy komputer świata - superinteligentnego Kosmosa, potrafiącego wysłać człowieka w dowolne miejsce we Wszechświecie. Jerzy niespodziewanie wyrusza w podróż trochę (lecz nie całkiem!) podobną do...

Eryk, który jest fizykiem, ma najlepszy komputer świata - superinteligentnego Kosmosa, potrafiącego wysłać człowieka w dowolne miejsce we Wszechświecie. Jerzy niespodziewanie wyrusza w podróż trochę (lecz nie całkiem!) podobną do przejażdżki kolejką górską - przemierzy rozległe regiony Wszechświata, odwiedzi planety, przetnie pas asteroid i dotrze do kresów Układu Słonecznego.
Niestety, ktoś ma plany związane z Kosmosem - plany, które narażą Eryka i Jerzego na śmiertelne niebezpieczeństwo...

Ta fascynująca książka łączy wciągającą i zabawną opowieść przygodową z interesującymi informacjami naukowymi o Wszechświecie, planetach, a także najnowszymi teoriami Stephena Hawkinga na temat czarnych dziur. Dodatkową atrakcją są kolorowe zdjęcia różnych obiektów kosmicznych!

AleksandraMaria | 2014-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Opowieść o Kosmosie napisana z taką pasją, że trudno się oderwać. I dużym, i małym wyjaśni, jak działa Wszechświat. Uwaga! Wciąga jak Czarna Dziura! :-)

MaiTakeru | 2011-05-27

Faktycznie książka jest przewidywalna, a postacie - bardzo typowe, ale mimo to historyjka jest zwyczajnie sympatyczna, a bohaterowie dają się lubić. Komputer Kosmos jakoś wyjątkowo przypadł mi do gustu. No i ta świnka. :)

Na plus są na pewno urocze ilustracje i porozrzucane po książce ciekawostki nt. wszechświata. W sumie polecam, jeśli ktoś chciałby przeczytać niegłupią, ale i niezbyt odkrywczą książkę dla młodszych czytelników - w końcu właśnie w takich zaczytywałam się będąc dzieckiem!

Nothing | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Astronomia to kolejna dziedzina nauki, która jest dla mnie czymś niesamowitym. O książce „Jerzy i tajny klucz do Wszechświata” zapewne nie wiedziałabym w ogóle gdyby nie moja przyjaciółka, która uznała, że to będzie książka dla mnie, ponieważ pisana jest z wielką pasją. Chciałam, więc sprawdzić czy miała rację.

Książka, o...

Kamila | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Przeurocza książka dla małych czytelników (albo dla takich, którzy nie wstydzą się czasem sięgnąć do literatury dziecięcej). Mimo dosyć przewidywalnej fabuły bohaterowie nie są typowi i budzą sympatię. Zaletą są też wplecione w opowieść informacje o kosmosie - za przystępne "reklamowanie" nauki daję mocny plus ;>

Józef Śliwiński | 2011-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2011

Książka dla zdecydowanie młodszego odbiorcy. Niewątpliwy plus stanowią informacje z zakresu fizyki i astronomii, które przemyca, ale czy spełnia swój cel - wciąga i zachęca do nauki? Trzeba by spytać młodszego czytelnika.

Madzia | 2011-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Książka ogólnie wciąga ale mnie nie zachwiciła może jest ekscytująca ale końcóka jest przewidywalna :P

Yuuki | 2011-12-05

Dosłownie połknęłam tę książkę!!! Trzy dni i po wszystkim ;D

Zosia | 2014-08-17

Bardzo ciekawa książka. Zawarte w niej informacje są bardzo przydatne. Ciekawy bieg wydarzeń i zdecydowanie śmieszne i zabawne momenty. Warta przeczytania.

Zanekkk | 2016-07-11

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Bardzo polecam !

karol | 2011-12-16

Bardzo fajna książka wg mnie inna niż wszystkie.