Skorzeny. Najbardziej niebezpieczny człowiek w Europie

7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Skorzeny. The most dangerous man in Europe
historyczna
Marcin

Otto Skorzeny - ulubieniec Hitlera, legendarny dowódca niemieckich komandosów. Wsławił się brawurową akcją uwolnienia Mussoliniego w 1943 roku, w 1944 jego skuteczna operacja w Budapeszcie zapobiegła załamaniu się frontu wschodniego, w czasie ofensywy w Ardenach Eisenhower nazwał go "najbardziej niebezpiecznym człowiekiem w Europie". Po wojnie nadal prowadzi awanturnicze życie - ucieka z obozu internowania, romansuje z Evitą Peron, zostaje doradcą Nasera, szantażuje Churchilla ujawnieniem archiwum Mussoliniego.

źródło opisu: Finna, 1999

źródło okładki: własne

Zielin | 2013-05-30
Przeczytana: 26 maja 2013

Skorzeny to faktycznie niebezpieczny człowiek. Ale takich jak on było w III Rzeszy wielu, bardziej lub mniej anonimowych. Mimo to, warto przeczytać tę książkę, przybliżyć sylwetkę człowieka od zadań specjalnych i jego najbardziej spektakularnych akcji. Czyta się w oka mgnieniu, bardzo przystępnie napisana. Polecam!

Flagelum | 2015-07-12
Przeczytana: maj 2002