Ostatnia Bitwa na froncie zachodnim

978-83-11-11832-4
Wojna Światowa, historia
historia
Pistacia

Gdy zbliżało się ostateczne rozstrzygnięcie drugiej wojny światowej, a wojska alianckie i rosyjskie posuwały się w kierunku Berlina, rywalizując o to, kto pierwszy zajmie stolice Rzeszy. Eisenhower, w którym przeważyła natura żołnierza, nie zaś polityka, rozpoczął ostatnią wielką operację w tej wojnie, mającą na celu zniszczenie wojsk niemieckich, skupionych wokół Zagłębia Ruhry. Zlekceważył przestrogi Churchilla i Montgomery'ego.

Autor, w popularnej monografii tamtej kampanii, przedstawia motywy Eisenhowera, przebieg walk oraz ich następstwa, zarówno militarne, jak i polityczne. Na podstawie relacji świadków i uczestników tamtych
wydarzeń oraz dokumentów odtwarza ostatnie zmagania wojenne..

[opis wydawcy]

Rulez260 | 2015-11-22